h پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین

پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین

دیدار ایرلندشمالی با اوکراین در زیربارش تگرگ با برتری ایرلندی‌ها به پایان رسید.

پیروزی ایرلند شمالی مقابل اوکراین

در اولین دیدار از هفته دوم گروه C مسابقات جام ملت‌های اروپا از ساعت 20:30 تیم های اوکراین و ایرلند شمالی در ورزشگاه لیون با قضاوت پاول کارالویچ از جمهوری چک به مصاف یکدگر رفتند.

این دیدار با برتری 2 بر صفر ایرلند شمالی به پایان رسید. گل‌های ایرلند را مک اولی در دقیقه 49 و مک کین در دقیقه 90+6 به ثمر رساندند.

در دقیقه 13 برای ایرلندشمالی خطرناک‌ترین موقعیت مهیا شد و واشنگتون با ضربه خود دروازه حریف را تهدید کرد. این بازیکن کوئینز پارک رنجز به دروازه ایرلند شمالی نزدیک شد ولی به خاطر شرایط نامساعد زمین نتوانست دروازه حریف را باز کند. در دقیقه 24 راکتیسکی مدافع اوکراین  از کناره زمین به دروازه ایرلند شمالی نفوذ کرد با توجه به بارانی بود هوا او موفق شد توپ را از بازیکن ایرلند برباید ولی در ضربه آخر دقت کافی را نداشت.

واشنگتون در دقیقه 28 برای ایرلند شمالی به خط دفاع حریف زد و زمانی که می خواست دروازه اوکراین را باز کند دو مدافع او را پرس کردند و نگذاشتند تا کار را تمام کند.

ایوانس در دقیقه 34 برای ایرلند شمالی یک شوت سنگین به طرف دروازه حریف زد ولی این شوت برگشت خورد.

درحالی که زمین به خاطر باران شدید لغزنده شده بود، وارد در دقیقه 38 بازی از فاصله 25 متری شوتی سهمگین به طرف دروازه اوکراین زد که با برخورد به بازیکن اوکراین به بیرون رفت.

نیمه دوم بازی بازی با برتری ایرلندشمالی آغاز شد و ایرلندی‌ها توانستند مزد حملات خود را در دقیقه 49 بازی بدست بیاورند و گرت مک اولی موفق شد با ضربه سر زیبا دروازه اوکراین را باز کند.

در دقیقه 55 بازی بار دیگر برای ایرلند موقعیت جدی برای دیویس ایجاد شد ولی قدر موقعیتش را ندانست و دروازه حریف توپ را به راحتی مهار کرد.

در دقیقه 58 بازی به خاطر بارش شدید تگرگ داور اهل جمهوری چک بازی را متوقف کرد ولی بعد از دو دقیقه این بازی از سر گرفته شد.

اولین تعویض این بازی را ایرلند شمالی در دقیقه 69 بازی انجام داد و وارد جای خود را به مک‌کین داد.

در دقیقه 71 بازی یک موقعیت بسیار عالی برای کوالینکو 21 ساله اوکراین مهیا شد ولی این مهاجم جوان قدر این موقعیت را ندانست ولی توپ را به بیرون زد.

در دقیقه 71 بازی زوزولا به جای سلزنیو برای اوکراین به زمین بازی آمد. در دقیقه 76 بازی اوکراین دومین تعویض خود را انجام داد و سیدورچوک جای به گرماش داد.

 درحالی که اوکراین با تمام قدرت بر روی دروازه ایرلند حمله می‌کرد، برخلاف روند بازی بار دیگر ایرلند شمالی توسط مک ‌کین در دقیقه 90+6 گلزنی کرد تا کار اوکراین را در رقابت‌های یورو 2016 تمام کند.

این بازی در نهایت با پیروزی 2 بر صفر ایرلندشمالی مقابل اوکراین به پایان رسید. ایرلند با این پیروزی 3 امتیازی شد. آلمان و لهستان نیز در این گروه 3 امتیازی هستند و امشب از ساعت 23:30 به مصاف یکدیگر می‌روند. اوکراین با این شکست بدون امتیاز در قعر جدول ماند و حذفش قطعی شد. / راه دانا

28 خرداد 1395