h اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو

اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو

نام حمید سوریان و زهرا نعمتی در میان ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو آمده است.

اعلام نام ۵۰ ورزشکار سرشناس بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو

در فاصله 50 روز باقی مانده به بازی‌های المپیک ریو، سایت مسابقات در گزارشی به 50 چهره برتر ورزش جهان اشاره کرده که در بازی‌های ریو حضور خواهند داشت.

در این گزارش آمده است: 50 روز به بازی‌های المپیک ریو باقی مانده و بیش از یک هزار ورزشکار از 206 کشور جهان در این مسابقات شرکت می‌کنند. ورزشکارانی خوش شانس هستند که با مدال به خانه‌شان برمی‌گردند، اما بازی‌های المپیک چیزی بیش از مدال و سکو است؛ این بازی‌ها جشنی برای انسانیت است.

در سایت ریو همچنین صحبت‌های کوتاهی از توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز آورده شده است. باخ درباره بازی‌های المپیک می‌گوید: این بازی‌ها چیزی بیشتر از ورزش است که پشت مسابقات پنهان است. مهم‌ترین سمبل بازی‌های المپیک این است که ورزشکاران در صلح با هم رقابت کنند.

در ادامه این گزارش اسامی 50 ورزشکار برتر آورده شده است که از ایران نام حمید سوریان و زهرا نعمتی به چشم می‌خورد.

در فوتبال نیز از برزیل ستارگانی همچون نیمار در المپیک حضور دارند. در بین این 50 اسامی نام اوسین بولت اسطوره دوومیدانی جهان و المپیک نیز دیده می‌شود.

از نکات جالب توجه دیگر در این فهرست وجود نام ایلیا ایلین، وزنه‌بردار مطرح قزاقستانی و دارنده 2 مدال طلای المپیک است که به تازگی نام او در فهرست دوپینگی‌های این رشته منتشر شده است و عملا نه تنها شانسی برای حضور در این میدان نخواهد داشت بلکه باید مدال طلای المپیک لندن را هم پس بدهد. / راه دانا

27 خرداد 1395