h ممنوعیت پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ممنوعیت پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ممنوعیت پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ممنوعیت پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان

ممنوعیت پخش اذان از بلندگوی مساجد در گرجستان

رئیس اداره مسلمانان گرجستان اظهار داشت: مقامات گرجستانی به بهانه این که پخش صدای اذان موجب آزار و اذیت شهروندان می‌شود، از ما خواستند که صدای اذان تنها در داخل مساجد پخش شود.

«شیخ رامین ایگیدوف»، رئیس اداره مسلمانان گرجستان، با اشاره به ممنوعیت پخش صدای اذان در این کشور به بهانه عدم رضایت شهروندان، گفت: مقامات گرجستانی به بهانه این که پخش صدای اذان موجب آزار و اذیت شهروندان می‌شود، از ما خواستند که صدای اذان تنها در داخل مساجد پخش شود.

وی افزود:من با این عقیده مخالفم؛ زیرا که مسیحیان آزادانه می‌توانند ناقوس کلیسا را به صدا در آوردند. بنابراین نباید حق پخش صدای اذان از مسلمانان سلب شود.

رئیس اداره مسلمانان گرجستان در بخشی از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های عناصر تکفیری و تروریستی در گرجستان، بیان کرد: اکثر کسانی که به داعش می‌پیوندند از چنین ایدئولوژی‌هایی تبعیت می‌کنند. ما باید مانع گسترش گرو‌ه‌های تکفیری و وهابیت در گرجستان شویم. / مشرق نیوز

27 خرداد 1395