h ایجاد «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ایجاد «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ایجاد «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ایجاد «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی

ایجاد «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا می‌گوید باید «مناطقی امن» داخل سوریه با دلارهای کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس ایجاد شود تا جلوی سیل آوارگان به اروپا گرفته شود.

«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا، روز چهارشنبه در جمع هواداران خود در شهر «آتلانتا» در ایالت «جورجیا» گفت: «باید مناطقی امن ایجاد کنیم ولی باید آن را آنجا در سوریه ایجاد کنیم تا جلوی هجوم آوارگان به اروپا و ایالات متحده گرفته شود.»

این میلیادر آمریکایی به اظهارات جنجالی‌اش علیه مسلمانان معروف است، افزود: «ما باید کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس را مجبور کنیم تا هزینه آن را بپردازند (مسئولیت هزینه‌های ایجاد مناطق امن را تقبل کنند)، آنها دارایی‌های هنگفتی دارند ولی هیچ کاری انجام نمی‌دهند. آن منطقه آنهاست، ما باید آنها را به این کار وادار کنیم.»

دونالد ترامپ پیش از این هم گفته بود: «در صورت تصدی پست ریاست‌جمهوری آمریکا، 11 میلیون مکزیکی مهاجر در آمریکا را از کشور اخراج خواهم کرد و دستور ساخت دیواری بلند را در مرز دو کشور خواهم داد.»

ترامپ، که بر موج «اسلام‌هراسی» فزاینده در ایالات متحده سوار شده است، از این پدیده به عنوان ابزاری برای تبلیغ خود در انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده می‌کند. او معتقد است که کشورش باید «پلیس جهان» باشد و وی همچنین به شدت با کنوانسیون‌ تجارت بین‌الملل مخالفت می‌کند، امری که حمایت بیشتر جمهوری‌خواهان از این شخصیت را باعث شده است.

ترامپ همچنین پیشتر خواستار ورود مسلمانان به آمریکا شده بود که این اظهارات وی موجی از انتقادهای داخلی و بین‌المللی را به‌دنبال داشت. / مشرق نیوز

27 خرداد 1395