h ابراز تمایل ترامپ برای نشست با کیم جونگ اون - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ابراز تمایل ترامپ برای نشست با کیم جونگ اون,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ابراز تمایل ترامپ برای نشست با کیم جونگ اون,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ابراز تمایل ترامپ برای نشست با کیم جونگ اون

ابراز تمایل ترامپ برای نشست با کیم جونگ اون

ترامپ نخستین بار ماه گذشته برای نشست با کیم جونگ اون ابراز تمایل کرد که با انتقادهایی از سوی منتقدان و همچنین از سوی حزب خود روبرو شد مبنی بر اینکه برگزاری چنین نشستی به تقویت این وی کمک خواهد کرد.

خبرگزاری یونهاپ از واشنگتن نوشت: دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا روز چهارشنبه گفت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را در آمریکا خواهد پذیرفت و درحالی که همبرگر می خورند با او مذاکرات هسته ای برگزار خواهد کرد.

ترامپ در همایش تبلیغاتی خود در آتلانتا افزود :«‌ اگر او به اینجا بیاید، من او را خواهم پذیرفت. من با هر کسی که بخواهد مذاکره خواهم کرد.» ترامپ نخستین بار ماه گذشته برای نشست با کیم جونگ اون ابراز تمایل کرد که با انتقادهایی از سوی منتقدان و همچنین از سوی حزب خود روبرو شد مبنی بر اینکه برگزاری چنین نشستی به تقویت وی کمک خواهد کرد.
اما ترامپ درحالی که تاکید کرده مایل به برگزاری مذاکرات با کیم جونگ اون است اما گفته است برای برگزاری چنین مذاکراتی به کره شمالی نخواهد رفت. این در حالی است که سفیر کره شمالی در مقر سازمان ملل متحد در ژنو در واکنش به آمادگی ترامپ برای مذاکره با رهبر کره شمالی، تمایل دونالد ترامپ را برای مذاکرات با کیم جونگ اون کم اهمیت دانست و آن را یک ژست تبلیغاتی نامید.
کاخ سفید پس از ابراز تمایل ترامپ به مذاکرات با کیم جونگ اون اعلام کرد آمریکا آماده مذاکره با کره شمالی است اما پیش از آن پیونگ یانگ باید تعهد خود را به عاری سازی هسته ای نشان دهد. / مشرق نیوز
27 خرداد 1395