h ورود سامانه بارشی و توده گرد و غبار به کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ورود سامانه بارشی و توده گرد و غبار به کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ورود سامانه بارشی و توده گرد و غبار به کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ورود سامانه بارشی و توده گرد و غبار به کشور

ورود سامانه بارشی و توده گرد و غبار به کشور

رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان از ورود سامانه بارشی و همچنین توده گرد و غبار تا ساعات آینده به استان خبر داد و گفت: توده گرد و غبار کیفیت هوا را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

صونا صرفی از ورود سامانه جوی ناپایدار به استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: این سامانه وضعیت جوی استان به تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی وزش باد شدید و بسیار شدید را از پدیده‌های جوی استان زنجان طی امروز و فردا دانست و اضافه کرد: افزایش پوشش ابر و باران رگباری و رعد و برق از دیگر پدیده‌های جوی استان زنجان است.

رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه بیشترین میزان بارش ناشی از فعالیت سامانه بارشی پیش‌بینی شده برای امروز خواهد بود، تصریح کرد: بارش‌های ناشی از فعالیت سامانه بارشی برای بعد از ظهر امروز و امشب قابل توجه در حد متوسط ولی فردا پراکنده پیش‌بینی شده است.

صرفی از تشکیل توده گرد و غبار در آسمان کشور عراق خبر داد و ابراز کرد: این توده تا ساعاتی دیگر وارد استان زنجان هم می‌شود.

وی با تاکید بر بالا بودن غلظت توده گرد و غبار تشکیل شده در عراق ادامه داد: بارش‌های پیش‌بینی شده به دلیل رگباری بودن نمی‌تواند تاثیر چندانی بر روی آن داشته باشد.

رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان تاکید کرد: غلظت بالای توده گرد و غبار تشکیل شده در عراق اگر با همان شدت وارد استان شود، کیفیت هوای استان را به شدت کاهش خواهد داد.

صرفی از فراهم بودن زمینه تشکیل توده گرد و غبار در آسمان عراق طی سه روز آینده خبر داد و گفت: وضعیت جوی استان طی این مدت تحت تاثیر این توده جوی قرار می‌گیرد.

وی دمای فعلی شهر زنجان را 22 درجه بالای صفر اعلام و ابراز کرد: این دما در مقایسه با روز گذشته در این بازه زمانی سه درجه افزایش یافته است.

رئیس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان روند دمای استان زنجان را طی روزهای آینده کاهشی پیش‌بینی کرد و ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، بیشینه دمای مناطق مختلف استان طی این مدت بین پنج تا هفت درجه کاهش می‌یابد.

 صرفی از ثبت دمای 14 درجه بالای صفر به عنوان خنک‌ترین دما در زنجان و همچنین خرم‌دره طی 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: بالاترین دمای این بازه زمانی با 38 درجه بالای صفر از آب‌بر گزارش شده است.

وی نوسان دمایی شهر زنجان را طی روز گذشته 20 درجه اعلام و ابراز کرد: دمای حداقل و حداکثر ثبت شده در این شهر بین 14 و 34 درجه بالای صفر در نوسان بوده است. / مشرق نیوز

27 خرداد 1395