h دیدار و گفت‌وگوی عراقچی و اشمیت در اسلو - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدار و گفت‌وگوی عراقچی و اشمیت در اسلو,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدار و گفت‌وگوی عراقچی و اشمیت در اسلو,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدار و گفت‌وگوی عراقچی و اشمیت در اسلو

دیدار و گفت‌وگوی عراقچی و اشمیت در اسلو

معاونان وزیر خارجه کشورمان با معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر اسلو دیدار و گفت‌وگو کردند.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام و مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه امروز (سه‌شنبه) در اسلو با هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده گروه 1+5 دیدار و گفت‌وگو کردند.

قرار است دو طرف بعدازظهر امروز نیز دوباره دیدار و گفت‌وگو کنند.

عراقچی، روانچی و اشمیت همچنین در دیدار ظریف و موگرینی نیز حضور داشتند.

عراقچی و اشمیت پیش از این نیز 28 اردیبهشت ماه در حاشیه نشست گروه موسوم به تماس درباره سوریه در وین با یکدیگر دیدار داشتند. در آن دیدار تصمیمات دور اخیر کمیسیون مشترک ایران و ١+٥ مرور و نحوه تسریع در اجرای تفاهمات به عمل آمده بررسی شد.

اشمیت در آن ملاقات با ارائه گزارشی از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای تسهیل و گسترش ارتباطات اقتصادی با ایران به ویژه در حوزه بانکی، بر عزم کشورهای اروپایی بر گسترش تعاملات اقتصادی و رفع موانع موجود تاکید کرده بود.

عراقچی و اشمیت همچنین سوم اردیبهشت نیز در قالب سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام در وین با یکدیگر دیدار داشتند. / مشرق نیوز

25 خرداد 1395