h شایعات منتشر شده مبنی بر مرگ سرکرده داعش صحت ندارد؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شایعات منتشر شده مبنی بر مرگ سرکرده داعش صحت ندارد؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شایعات منتشر شده مبنی بر مرگ سرکرده داعش صحت ندارد؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شایعات منتشر شده مبنی بر مرگ سرکرده داعش صحت ندارد؟

شایعات منتشر شده مبنی بر مرگ سرکرده داعش صحت ندارد؟

سخنگوی ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا اعلام کرد، مدرکی وجود ندارد که بتوان کشته شدن و یا حتی به شدت زخمی شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را در حملات هوایی اخیر تأیید کرد.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند گزارش‌های منتشر شده در خصوص کشته شدن سرکرده داعش در رقه سوریه را طی هفته گذشته تأیید کند.

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی «میرور»، اخیرا شایعاتی منتشر شده است مبنی بر اینکه «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش به دنبال حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه کشته شده است.

با این وجود «کریس گارور» سخنگوی ائتلاف آمریکا در یک ایمیل اعلام کرد که گزارش‌ها درباره کشته شدن البغدادی را مشاهده کرده اما «هنوز شواهدی برای تأیید این شایعات وجود ندارد».

از صبح امروز شماری از رسانه‌ها با استناد به متنی که مدعی‌اند بیانیه گروه تروریستی داعش است، مدعی مرگ بغدادی شده‌اند. با این حال این بیانیه در هیچ‌یک از سایت‌های وابسته به داعش منتشر نشده و پایگاه‌های رصد رسانه‌ای داعش هم اعتبار این بیانیه را تائید نکرده‌اند.

فونت به کار رفته در بیانیه هم از دیگر مواردی است که احتمال جعلی بودن آن را قوت بخشیده است. این گزارش‌ها پس از آن منتشر شده بود که هفته گذشته شبکه تلویزیونی عراق گزارش کرد که البغدادی که گفته می‌شود در رقه مخفی شده بود، در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به شدت زخمی شده است.

از دو سال گذشته که عملیات هوایی در عراق و سوریه آغاز شد، بارها شایعه مرگ بغدادی منتشر شده، اما هیچ‌گاه این گزارش‌ها تائید نشده است. / مشرق نیوز

25 خرداد 1395