h فدراسیون فوتبال به دنبال کسب میزبانی های بین‌المللی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فدراسیون فوتبال به دنبال کسب میزبانی های بین‌المللی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فدراسیون فوتبال به دنبال کسب میزبانی های بین‌المللی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فدراسیون فوتبال به دنبال کسب میزبانی های بین‌المللی

فدراسیون فوتبال به دنبال کسب میزبانی های بین‌المللی

نایب رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که این فدراسیون باید با افزایش ارتباط‌های بین‌المللی به دنبال کسب میزبانی و افزایش کرسی‌های بین‌المللی باشد.

علی کفاشیان در نشست معارفه حمیدرضا آصفی، مشاور بین‌الملل فدراسیون گفت: از حضور دکتر آصفی در فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم. البته در گذشته و در زمان حضور تیم ملی در جام جهانی 2014 نیز از تجارب او استفاده کرده‌ایم. سابقه حضور آصفی در وزارت امور خارجه و فوتبال می‌تواند پشتوانه‌ای برای فعالیت‌های بین‌المللی فدراسیون فوتبال باشد. قطعاً با بینش و توجه ویژه آصفی می‌توانیم سیاست بین‌المللی فوتبال خود را متمرکز کرده و از تجارب ارزنده او استفاده کنیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود: حدود 9 کرسی بین‌المللی در کنفدراسیون فوتبال آسیا و چندین عضو نیز در فیفا و فدراسیون غرب آسیا داریم. باید از این ظرفیت استفاده کرده و بتوانیم سیاست‌های کلان بین‌المللی خود را به خوبی پیاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش ارتباط با کشورهای مختلف دنیا همواره مدنظر فدراسیون فوتبال بوده و مهم‌تر از آن اجرایی کردن بندهای تفاهم‌نامه‌هاست که قطعاً می‌تواند تأثیر به‌سزایی در رشد و توسعه فوتبال ایران با استفاده از تجارب بین‌المللی سایر کشورها داشته باشد. موضوع دیگر افزایش کسب میزبانی‌ها، افزایش حضور و کُرسی‌های ایران در مجامع بین‌المللی و همچنین همکاری بیشتر با سفارتخانه‌های ایران برای پیشبرد سیاست‌های کلان فوتبال کشور برای ما اهمیت ویژه‌ای دارند.

کفاشیان گفت: در حال حاضر دپارتمان بین‌الملل فدراسیون به خوبی فعالیت می‌کند. با توجه به اینکه برخی از کارکنان دپارتمان در برگزاری و نظارت بر مسابقات بین‌المللی همکار AFC هستند و تجارب خوبی در این زمینه وجود دارد که این نشان‌دهنده پویایی بخش دپارتمان بین‌الملل فدراسیون است و امیدوارم با حضور دکتر آصفی برنامه‌های بهتر و بیشتری را به مرحله اجرا برسانیم. / مشرق نیوز

25 خرداد 1395