h اولویت امروز حزب الله چیست؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اولویت امروز حزب الله چیست؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اولویت امروز حزب الله چیست؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اولویت امروز حزب الله چیست؟

اولویت امروز حزب الله چیست؟

صهیونیست‌ها برای رسیدن به اهداف خود می‌گویند نیاز نیست با دشمنان وارد نزاع شوید همین که بتوانید اولویت‌های آنها را جابجا کنید آنها را شکست داده‌اید.

امین توکلی‌زاده طی یادداشتی به اولویت امروز نیروهای انقلاب اشاره کرده است که متن آن را در ذیل می‌خوانید:

این روزها اگر سری به رسانه بزنید به خوبی متوجه می‌شوید رسانه‌ها که منعکس کننده و جهت دهنده به افکار عمومی هستند و نقش مهمی در تصمیم‌سازی دارند از نظم و هارمونی خوبی برخوردار نیستند به ویژه در فضای مجازی و نرم افزار های اجتماعی به لحظه با طرح یک موضوع ذهن همه معطوف همان مطلب می شود و به نام به روز بودن یک بی‌انضباطی مداوم در افکار عمومی شکل می‌گیرد. مدتی قبل یکی از دوستان نقل می‌کرد که صهیونیست‌ها برای رسیدن به اهداف خود می‌گویند نیاز نیست با دشمنان وارد نزاع شوید همین که بتوانید اولویت‌های آنها را جابجا کنید آنها را شکست داده‌اید. نمی دانم چقدر این حرف مستند است و پایه علمی دارد ولی تا حد زیادی درست است. نظام جمهوری اسلامی با امکانات مشخص و زمان محدود و دشمنان و مشکلات فراوان، نیرو و انرژی انقلاب را باید صرف کدام موضوع نماید؟ اولویت امروز حزب الله چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند بسیار راهگشا باشد می توان برای پاسخ به این سوال وارد یک طوفان فکری بزرگ شد و بعد به نتیجه رسید اما راهکار دیگر و صحیح‌تر بررسی سخنان و رهنودهای رهبر انقلاب است که می توان با کنکاش در آن اولویت‌ها را یافت. بطور مثال اگر دغدغه‌های امروز حزب الله را فهرست کنیم می توانیم کمی وضع موجود را بهتر رصد و توصیف نماییم:

- برجام و محقق نشدن ثمرات آن - مشکلات آسیب های فرهنگی و بد حجابی و... - گفتمان سازی و سند نویسی برای آینده انقلاب - دفاع از حرم‌های مقدس اهل بیت علیه السلام - محرومیت زدایی و خدمت به مردم - حقوق میلیونی مدیران - غفلت مسؤلان از فرهنگ (سینما و تلویزیون و....) - آسیب های اجتماعی (اعتیاد، طلاق، بیکاری....) -  انتخابات ریاست جمهوری آینده - انتخابات شوراها - فعالیت های فرهنگی در مساجد و پایگاه های بسیج ترویج و فراگیری آن - ساخت مساجد حسینیه‌ها وگسترش هیأت‌های مذهبی - فریضه امر به معروف و نهی از منکر - اوضاع مجلس شورای اسلامی و ترکیب کمیسیون‌ها وفراکسیونهای آن - مطالبه وعده‌های انتخاباتی دولت در سال آخر و.... بی تردید این فهرست را می توان کامل و کاملتر نمود واحتمالا به موضوعات مهمی خواهیم رسید که هرکدام به تنهایی انرژی ونیروی انسانی و امکانات و ایده و برنامه ریزی فروانی را طلب می نماید. اما واقعا اولویت امروز نیروهای انقلاب کدام است؟ البته این به معنای حذف هیچ‌یک از این دغدغه‌ها نیست و تعیین اولویت به معنای نفی تقسیم کار هم نیست، اما پیدا کردن محور یا محورهای اصلی مهم است. جمله‌ای از امام در خاطرم هست که امام در زمان جنگ فرمودند جنگ در رأس امور است و تکلیف را برای همه مشخص فرمودند والا در همان زمان هم دغدغه‌های فراوان و مهمی وجود داشت که پرداختن محوری به آن می توانست دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار دهد. چند سال پیش نیز رهبر انقلاب فرمودند موضوعات را اصلی و فرعی کنید و موضوعات اصلی را در صدر دستور کار خود قرار دهید تذکر حکیمانه‌ای که بسیاری از آن غفلت کردند اما این روزها مدتی است امام و مقتدای ما از ما بصورت ویژه انتظاراتی دارد که به نظر هنوز جدی گرفته نمی‌شود. برخی از عزیزان با ارجاع به گذشته با استفاده از رهنودهای مقام معظم رهبری برای علاقه‌مندی‌های مقدس و دغدغه های درست خود دلیل می آورند و سعی می کنند همان موضوع را دغدغه همه نمایند اما این هم نادرست است موقعیت شناسی، تشخیص درست تکلیف، اقدام  صحیح و بهنگام نیاز است تا به مراد رهبر انقلاب برسیم. حقیر به سهم خود در این مطلب کوتاه سعی کردم اصل موضوع را بیان نمایم تا انشالله با همفکری بزرگان و خوبان انقلابی بتوانیم رأس امور را در زمان حاضر و بر اساس نظر ولی امر خود به خوبی تشخیص دهیم و همت و اراده خود را صرف همان اولویت نمائیم والا بدانیم در تاریخ بسیاری بخاطر همین تشخیص غلط کربلا در کنار امام خود نبودند و دیر به وظیفه و تکلیف خود پی‌بردند. / مشرق نیوز

25 خرداد 1395