h میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر سوریه آزاد شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر سوریه آزاد شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر سوریه آزاد شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر سوریه آزاد شد

میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر سوریه آزاد شد

ارتش سوریه به همراه نیروهای مقاومت موفق شدند میدان نفتی و منطقه «آراک» در شهر تدمر را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

ارتش سوریه با کمک نیروهای مقاومت اسلامی و تیپ «فاطمیون» موفق شدند با پشتیبانی جنگنده‌های روس، در حومه شرقی شهر تدمر پیشروی کنند.

نیروهای سوری موفق شدند میدان نفتی و منطقه «آراک» را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

در طی سه روز گذشته نیروهای مقاومت توانستند علاوه بر پاکسازی «نیروگاه سوم» واقع در جنوب شرق آراک خود را به منطقه آراک برسانند. در عملیات امروز بیش از 25 تن از تروریست‌های داعش کشته یا زخمی شدند.

بنظر می‌رسد محور مقاومت قصد دارند با پاکسازی مناطق شرقی تدمر علاوه بر امن کردن این شهر راهبردی، خود را به منطقه مهم و راهبردی «السخنة» واقع در شرق آراک برسانند. در حال حاضر نیروهای سوری و مقاومت تقریبا به 28 کیلومتری این منطقه راهبردی رسیده‌اند.

منطقه مهم و راهبردی السخنة که در شرق استان حمص واقع می باشد و نقطه اتصال سه استان«دیرالزور، حمص و حماه» است و از مناطق اصلی انتقال نفت توسط داعش به کشور ترکیه محسوب می شود. با رسیدن نیروهای مقاومت به این منطقه راهبردی علاوه بر ایجاد مشکل برای ترویستهای داعش در نحوه انتقال نفت، ناین نیروها خود را به استان دیرالزور نزدیک می‌کنند و این مسئله می‌تواند مقدمه شکست محاصره نیروها در شهر دیرالزور محسوب گردد. / مشرق نیوز

24 خرداد 1395