h حسین آل‌اسحاق: باشگاه نفت نابود شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حسین آل‌اسحاق: باشگاه نفت نابود شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حسین آل‌اسحاق: باشگاه نفت نابود شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حسین آل‌اسحاق: باشگاه نفت نابود شد

حسین آل‌اسحاق: باشگاه نفت نابود شد

بازرس قانونی باشگاه نفت تهران می‌گوید که وزیر نفت دستور داده بود قبل از انتقال امتیاز این باشگاه با ارکان تیم نفت تسویه حساب صورت بگیرد.

حسین آل‌اسحاق بازرس قانونی باشگاه نفت تهران در خصوص انتقال امتیاز باشگاه نفت تهران به ملوان بندر انزلی اظهار داشت: ما گزارش‌ها را به کمیته سه نفره‌ای دادیم که متشکل از دو معاون وزیر و یک مشاور وزیر هستند و آنها تصمیم گرفته‌اند. حمیدرضا گرشاسبی معاون وزیر ورزش‌وجوانان، عمادحسینی معاون وزیر نفت و دکتر هندی، مشاور وزیر نفت در امور حقوقی و بین‌الملل در این کمیته عضویت داشتند.

«تیم نفت از لیگ دسته دوم و لیگ دسته اول تلاش کرد تا لیگ برتری شود و این مسئله را به عنوان یکی از ارکان باشگاه نفت درک کردید. آیا لیگ برتری شدن ملوان با خرید امتیاز نفت از نظر فوتبالی درست بود؟» بازرس قانونی و رئیس کمیته انضباطی باشگاه نفت تهران در واکنش به این سؤال گفت: واگذار کردن امتیاز نفت تهران با این سبک و سیاق و با این عجله و بدون برنامگی درست نبود. این گره‌ای بود که می‌شد با دست باز کرد، اما دو سر گره را بریدند. این موضوع برای فوتبال ما تبعات خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دو عامل سبب انتقال امتیاز نفت تهران به ملوان انزلی شد، افزود: عامل اول درونی بود که عده‌ای در مجموعه وزارت نفت نه باشگاه نفت، حضور داشتند و تا جایی که می‌توانستند دست به تخریب زدند و امروز هم مدعی هستند. اینها کسانی هستند که پیش وزیر و وکیل رفتند و انواع تهمت‌ها و دروغ‌ها را زدند، چون از فوتبال کنار رفته بودند و سعی داشتند تیم را به سمت شخص سوق بدهند. این افراد تیمی که متعلق به خانواده نفت بود را ملک شخصی کرده بودند و به نتیجه هم رسیدند و امروز مدعی هستند که نباید این کار صورت می‌گرفت. مستنداتی در خصوص این افراد هست که چگونه نفت را تخریب کردند و در آینده این اسناد را منتشر خواهم کرد. اسنادی درباره آقایانی که امروز مدعی هستند.

آل‌اسحاق ضعف قانون را عامل دوم و بیرونی انتقال نفت به ملوان دانست و تصریح کرد: اتفاقی که برای نفت تهران افتاد، برای صنعت نفت آبادان هم می‌افتد و برای تیم‌هایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند هم به زودی رخ می‌دهد. وقتی ضعف قانون وجود دارد و مقابل کمک دولت به فوتبال گرفته می‌شود، صدا و سیما حق پخش را نمی‌دهد و باشگاه‌ها دچار مشکل مالی شده و زیان‌ده می‌شوند، این اتفاق‌ها قابل پیش‌بینی است. ما با این تصمیم و اتفاق، دو گانه سوز شدیم، چون هم از داخل سوختیم و هم از بیرون.

بازرس قانونی باشگاه نفت ادامه داد: باشگاه نفت نابود شد. تیمی بودیم که در پنج سال گذشته همیشه بین پنج تیم بالای جدول قرار داشتیم. تیم نفت هیچگاه سقوط نکرد، در آسیا موفق بود، اما برخی آقایان که در نفت نتیجه نگرفتند و به دلیل ضعف‌شان از تیم کنار گذاشته شدند، به این تیم ضربه زدند. حالا همان‌ها امروز مدعی هستند که مسئله این داغ ما را بیشتر می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دخالت‌های سیاسی هم در انتقال امتیاز نفت به ملوان تأثیر داشته و گفته می‌شود احمد دنیامالی، رئیس هیئت مدیره باشگاه ملوان که عضو شورای شهر تهران است نقش بسزایی در این مسئله داشته است، گفت: نه، من یکی از کسانی بودم که از ابتدای انتشار آگهی فراخوان در جریان کار بودم.

آل‌اسحاق در خصوص اینکه در حال حاضر تکلیف مطالبات بازیکنان و ارکان تیم فوتبال نفت تهران چه خواهد شد، خاطرنشان کرد: تا جایی که من وظیفه داشتم، کارم را انجام دادم. دستور وزیر نفت این است که ابتدا بدهی پرداخت شده و بعد امتیاز باشگاه به جای دیگری منتقل شود.

بازرس قانونی باشگاه نفت در واکنش به این مسئله که اگر ملوان نتواند با بازیکنان نفت تسویه کند انتقال امتیاز این باشگاه منتفی خواهد شد، اظهار داشت: دستور وزیر نفت همین بوده، مگر اینکه وزیر ورزش دستورش را تغییر دهد. دستور وزیر این بوده باید ابتدا با تمام کادر و عوامل تیم نفت تسویه حساب شود. با این حال من نمی‌دانم و این را باید از آقایانی که مسئول امور حقوقی وزارتخانه هستند یا از معاون وزیر سؤال کنید.

وی درباره اینکه حرف‌های او بوی بلاتکلیفی بازیکنان نفت را می‌دهد و اینطور استنباط می‌شود که ملوان نتواند تسویه حساب کند و وزیر هم دستورش را تغییر بدهد، گفت: من بویی جز بوی بی‌تدبیری و بی‌فکری استشمام نمی‌کنم. امیدوارم این بی‌تدبیری گریبان ما را نگیرد و حق و حقوق بچه‌های باغیرت نفت داده شود. همچنین امیدوارم آنهایی که با تخریب نفت به دنبال منصب و مقام بودند، از این ماجرا درس بگیرند. / مشرق نیوز

24 خرداد 1395