h دیدارهای فشرده محمدجواد ظریف در اسلو - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دیدارهای فشرده محمدجواد ظریف در اسلو,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دیدارهای فشرده محمدجواد ظریف در اسلو,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دیدارهای فشرده محمدجواد ظریف در اسلو

دیدارهای فشرده محمدجواد ظریف در اسلو

وزیر امور خارجه در دیدار با 2 نخست وزیر سابق نروژ در خصوص روابط خارجی ایران در مرحله پسابرجام و همکاری‌های دو کشور گفت‌وگو و رایزنی کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود در اسلو با "بوندویک" و "کوره ویلوک" نخست وزیران سابق نروژ در محل اقامت خود دیدار کرد.

در این ملاقات در خصوص روابط خارجی ایران در مرحله پسابرجام و همکاری‌های دو کشور گفت‌وگو و رایزنی شد. نخست وزیران سابق نروژ در این دیدار با اشاره به روابط گذشته خود با ایران و تاکید بر تاریخ و تمدن ریشه‌دار ایران و ابراز خشنودی از تحولات مثبت در روابط خارجی ایران پس از توافق برجام، از گسترش همکاری‌های دو کشور در این مرحله حمایت کردند.

ظریف نیز با اشاره به سابقه همکاری مقامات سابق دو کشور در زمینه پیگیری طرح‌های ارائه شده از سوی روسای جمهوری اسلامی ایران در زمینه "گفت‌وگوی تمدن‌ها" و "جهان عاری از خشونت" ابراز امیدواری کرد روابط و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های دوجانبه و بین‌المللی در مرحله فعلی گسترش یابد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین به برخی سئوالات نخست وزیران سابق نروژ در خصوص نظام انتخاباتی و پارلمانی ایران و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد. / مشرق نیوز

24 خرداد 1395