h فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ ای مهم صادر کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ ای مهم صادر کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ ای مهم صادر کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ ای مهم صادر کرد

فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ ای مهم صادر کرد

فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای به مقایسه شدن با سایر رشته‌های ورزشی واکنش نشان داد و اعلام کرد که اصل ورزش مهمتر از فوتبال یا غیر فوتبالی بودن است.

به دنبال درج اخباری در ارتباط با مقایسه فوتبال با سایر رشته‌های ورزشی، فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

فدراسیون فوتبال ج.ا.ا در ابتدا صعود تیم ملی والیبال به مسابقات المپیک 2016 و قهرمانی تیم کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی آمریکا را تبریک گفته و اعلام کرد از نظر فدراسیون فوتبال کسب افتخار برای مردم عزیز ایران در همه بخش‌ها چه ورزشی و چه غیر ورزشی مهم بوده و این فدراسیون از کسب این افتخارات احساس غرور می‌کند.  طی چند روز گذشته برخی از فدراسیون‌های ورزشی ضمن اشاره به فوتبال یا در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص فوتبال اظهار نظرهای متعددی داشته‌اند. صحبت عزیزان در ارتباط با فوتبال جای بسی خوشحالی است، اما اینکه از فوتبال به عنوان مقایسه در مقابل رشته‌های دیگر یاد شود، پذیرفته نیست.

فوتبال کشور برای همه رشته‌های ورزشی احترام قائل بوده و بارها دیده‌ایم که پیشکسوتان بزرگ فوتبال ضمن حضور در مراسم تجلیل از سایر رشته‌های ورزشی، از ورزشکاران سایر رشته‌ها تقدیر و تشکر به عمل آورده‌اند. اعتقاد ما این است که هر رشته ورزشی شرایط مخصوص به خود را دارد که به هیچ عنوان قابل قیاس با رشته ورزشی دیگری نیست و اصل وجودی ورزش فراتر از فوتبال و غیر فوتبالی است.

در فدراسیون فوتبال سه رشته فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی که هر سه آنها در رده نخست آسیا هستند و در فوتسال و فوتبال ساحلی عناوین ششم دنیا را در اختیار دارند، فعالیت داشته و در واقع همه آنها در قالب حدود 16 رده تیم‌های ملی، مشغول به فعالیت بوده و مقایسه آنها با یکدیگر کار درستی نیست، چه اینکه آنها را با رشته‌های دیگر مقایسه کنیم.

از نظر فدراسیون فوتبال همه رشته‌های ورزشی اعم از والیبال، کشتی، بسکتبال و سایر رشته‌ها در حال تلاش برای اعتلای نام ایران هستند و مسئولان فدراسیون‌ها وظیفه دارند تمام تلاش خود را برای موفقیت رشته‌های ورزشی خود به کار بسته و باید از مقایسه و مثال زدن از دیگر رشته‌ها پرهیز کنند. / مشرق نیوز

24 خرداد 1395