h تهرانی‌ ها تاكنون چقدر یارانه گرفته‌اند ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تهرانی‌ ها تاكنون چقدر یارانه گرفته‌اند ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تهرانی‌ ها تاكنون چقدر یارانه گرفته‌اند ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تهرانی‌ ها تاكنون چقدر یارانه گرفته‌اند ؟

تهرانی‌ ها تاكنون چقدر یارانه گرفته‌اند ؟

استاندار تهران با اشاره به فرا رسیدن نخستین سالروز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها (۲۸ آذرماه) گفت: تاكنون در ۹ مرحله ۵۴۰۰ میلیارد تومان یارانه به مردم استان تهران پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، 'مرتضی تمدن' این مطلب را عصر چهارشنبه در مراسم آغاز طرح هم كدسازی تلفن‌های ثابت شهرستان های استان تهران در محل نهاد ریاست جمهوری بیان كرد.

وی اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ ها از سوی دولت را یك انقلاب بزرگ در اقتصاد كشور به ویژه در بخش صنعت و كشاورزی دانست و گفت : اجرای این طرح یك حس عدالت خواهانه بود كه براساس آن ثروت كشور بطور عادلانه میان همه مردم تقسیم شود.

استاندار تهران در ادامه با یادآوری چگونگی طرح یكسان سازی كدهای تلفن ثابت شهرستان های استان تهران گفت: این طرح در سفر نخست استانی رییس جمهوری به تهران مطرح شد كه در سفر سوم استانی مصوب و كارهای مطالعاتی آن انجام و در نهایت در دور چهار سفر استانی به تهران، نهایی و اجرا شد.

وی به اهمیت اجرای این طرح اشاره و خاطرنشان كرد، باتوجه به گستردگی كار، تصور نمی‌شد بتوان در زمان كوتاه با سرعت و كیفیت مناسب این طرح را اجرایی كرد.

تمدن با یادآوری اینكه برخی افراد، اجرای این طرح زیربنایی را غیرعملیاتی می‌دانستند، افزود: طرح هم كدسازی به بهترین شكل اجرایی شد.

وی همچنین افزود: در طرح یاد شده، همه شماره‌های تلفن ثابت در تمام شهرها و روستاهای استان تهران هشت رقمی شدند. ضمن آنكه مبلغ هزینه تماس نیز از حداكثر ۲۸۴ ریال برای شهرستان‌های استان تهران به ۵۱ ریال كاهش یافت.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود، تعداد تلفن‌های ثابت و همراه در استان تهران تا پایان سال ۱۳۸۴ را نزدیك به پنج میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۵۰ هزار شماره بیان كرد و گفت : این تعداد اكنون به حدود هفت میلیون شماره تلفن ثابت و شش میلیون و ۳۰۰ هزار تلفن همراه افزایش یافته است.

 
24 آذر 1390