h آماده شدن مسکو برای عملیات گسترده در سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آماده شدن مسکو برای عملیات گسترده در سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آماده شدن مسکو برای عملیات گسترده در سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آماده شدن مسکو برای عملیات گسترده در سوریه

آماده شدن مسکو برای عملیات گسترده در سوریه

یک پایگاه تحلیلی آمریکایی گزارشی دربارۀ آماده شدن مسکو برای یک عملیات گسترده در سوریه منتشر کرد.

"بیزینس اینسایدر" در مقاله ای نوشت که سرگئی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه، وعده داده است کشورش «از ارتش سوریه در نبرد شهر استراتژیک حلب حمایت فعال خواهد کرد تا تروریست ها نتوانند بر مناطق گسترده کنترل یابند».

آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه، نیز یک روز قبل ازلاوروف گفته بود: «هنوز کار زیادی برای حمایت از ارتش سوریه باقی مانده است».

به نوشته "بیزینس اینسایدر"، این اظهارت نشان می دهد که روسیه تصمیم دارد برای عملیات نظامی گسترده ای به سوریه باز گردد.

در همین حال، تحلیل گران می گویند که روسیه با جدیت در حال آماده شدن برای یک عملیات بزرگ است و، همزمان، ضمن تندتر کردن لحنش علیه تروریسم، نقش خود در عرصۀ میدانی را نیز با افزایش تعداد مستشارانش در سوریه تقویت کرده است. گذشته از این، حملات جنگنده های روسی در استان های حلب و ادلب در سه روز گذشته، سه برابر شده است.

"بیزینس اینسایدر"، در ادامه، آورده است که روسیه برای یک عملیات گسترده علیه "جبهة النصره" آماده می شود. چنان که لاوروف تصریح کرده است: «اطلاعات تایید نشده ای وجود دارد که نشان می دهد "مخالفان میانه رو"، عمدا، در مواضع جبهة النصره باقی می مانند تا این گروه تروریستی هدف حملات هوایی قرار نگیرد».

بر این اساس به نظر می رسد که روسیه قصد دارد با گسترش عملیات نظامی خود، گروه های مسلح موسوم به "میانه رو" را نیز هدف قرار دهد؛ زیرا این کشور فرصت کافی را به این گروه های مسلح داده است تا از گروه های تروریستی "داعش" و "جبهة النصرة" جدا شوند، به آتش بس پایبند بمانند و پای میز مذاکرات بیایند. حال این فرصت به پایان رسیده و مشخص شده است بسیاری از گروه های موسوم به "میانه رو"، که مورد حمایت غرب هستند، عملیات خود علیه نیروهای ارتش سوریه را با سازمان های تروریستی "داعش" و "جبهة النصره"، که شامل آتش بس نیستند، هماهنگ می کنند. / مشرق نیوز

23 خرداد 1395