h متن نامه کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» به دکتر ظریف - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

متن نامه کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» به دکتر ظریف,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,متن نامه کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» به دکتر ظریف,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,متن نامه کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» به دکتر ظریف

متن نامه کارگردان فیلم «ایستاده در غبار» به دکتر ظریف

شاید وقتش رسیده باشد که یک بار دیگر سراغ پرونده بازی بروید که سال هاست در قفسه های بایگانی وزارت خارجه خاک می‌خورد.

محمد حسین مهدویان در مراسم افتتاحیه فیلم «ایستاده در غبار»اظهار داشت: زمانی که فیلم را برای اکران آماده می‌کردیم اخباری مبنی بر زنده بودن این عزیزان منتشر شد.

وی افزود: یک کمپین مردمی با عنوان #احمد_متوسلیان_را_آزاد_کنید شکل گرفت و ما نیز علاقه مندیم این فیلم تبدیل به یک پیوست فرهنگی برای این کمپین شود .

وی با دعوت از مهمانان مراسم برای پیوستن به کمپین مردمی با عنوان #احمد_متوسلیان_را_آزاد_کنید ادامه داد: در این خصوص یک نامه را خطاب به دکتر ظریف وزیر امور خارجه تهیه کرده ایم که تقاضا دارم این طومار را امضا کنید.

جناب آقای دکتر ظریف

سلام

شاید وقتش رسیده باشد که یک بار دیگر سراغ پرونده بازی بروید که سال هاست در قفسه های بایگانی وزارت خارجه خاک می‌خورد.

34 سال پیش در روز 4 تیرماه   1361 چهار هم وطن فرسنگ ها دور از مرزهای کشور در حال انجام وظیفه برای سرزمین مقدمسان در میان غباری از نیرنگ و دروغ گم شدند.

این واقعه تا امروز یکی از طولانی ترین گروگانگیری های تاریخ بشر است.

ما امضا کنندگان این نامه درخواست می‌کنیم با همه آن توان، تعهد و حساسیتی که از شما سراغ داریم تلاش تازه ای را برای روشن شدن این پاره های تنمان آغاز کنید.

امیدواریم با عنایت خداوند متعال و پیگیری موثر شما به زودی سرنوشت این 4 نفر مشخص شود تا بعد از گذشت بیش از 3 دهه با افتخار به آغوش کشور عزیزمان بازگردند.

/ راه دانا

22 خرداد 1395