h حمایت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از فرقه ضاله بهایت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمایت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از فرقه ضاله بهایت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمایت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از فرقه ضاله بهایت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمایت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از فرقه ضاله بهایت

حمایت کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از فرقه ضاله بهایت

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و «احمد شهید» نماینده ویژه این نهاد در امور حقوق بشر ایران در ادامه حمایت از فرقه ضاله بهایت و سران آن، دولت ایران را متهم به تداوم حملات لفظی شدید علیه بهاییان نمودند.

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای مقام‌های مذهبی، قضایی و سیاسی ایران را متهم به حملات لفظی و نفرت انگیز علیه بهاییان نمود و مدعی شد،این رویکرد نشان از عدم تحمل جامعه بهاییت دارد که می‌تواند ترغیب به تبعیض و اعمال خشونت علیه بهاییان از سوی دیگران شود.

به نوشته وبگاه «رادیو اروپای آزاد» «احمد شهید» نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران در این زمینه گفت که آزار و اذیت‌های مدام و سازمان دهی شده‌ای از سوی دولت ایران علیه بهاییان وجود دارد که برخلاف تعهدهای حقوقی این کشور در سطح بین‌المللی است.

«هینر بیل فلدت»  گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور آزادی مذاهب نیز گفت :« افزایش گفتارهای خصمانه جامعه بهایی ایران را در پرتگاه خطرناکی قرار داده و موجودیت آن‌ها در تهدید است.» / مشرق نیوز

20 خرداد 1395