h نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس

نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس

نخست وزیر "کانادا" که روز یکشنبه پیام تبریک خود را به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان به تمام مسلمانان کشورش اعلام کرده بود، در اولین روز این ماه نیز اعضای مسلمان پارلمان این کشور را بر سر سفره افطار خود دعوت کرد.

نخست وزیر کانادا بر سر سفره افطار + عکس

نخست وزیر "کانادا" روز یکشنبه با ارسال پیامی ویژه، حلول ماه مبارک رمضان را به تک تک مسلمانان کشورش و دیگر مسلمانان جهان تبریک گفت.

«جاستین ترودو» همچنین در اولین روز این ماه مبارک، اعضای مسلمان پارلمان کانادا را بر سر سفره افطار خود دعوت نمود و میزبانی آنان را بر عهده گرفت. وی اوائل روز یکشنبه با انتشار پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان جهان و به خصوص مسلمانان کشور کانادا تبریک گفت.

نخست وزیر کانادا در پیام تبریکش چنین گفت: مسلمانان کانادا و مسلمانان اقصی نقاط جهان! ماه رمضان بر شما مبارک باد، ماهی که بلند ترین سفر معنوی روزه و نماز است و یادآور نزول قرآن بر حضرت محمد (ص) است. در ادامه این پیام آمده است: در ماه رمضان، مسلمانان در طول روز روزه می گیرند تا صبر و بردباری خود را ارتقاء بخشند، خود را به خداوند نزدیک تر کنند و نسبت به یاد افراد کم بضاعت افتاده و به آنان انفاق کنند. در هنگام افطار مسلمانان دوستان و همسایگان خود را برای افطار دعوت می کنند، با هم دست به دعا برمی داند و یکدیگر را به انفاق و نیکوکاری دعوت می کنند، و این بهترین زمان برای اجتماع و همدلی است.

جاستین در قسمتی از پیام تبریکش، تاکید کرده بود که مسلمانان آمریکا و کانادا برای دستگیری از افراد کم بضاعت در تمام طول سال و به خصوص ماه مبارک رمضان تلاش های زیادی می کنند. گفتنی است طبق آمار رسمی دولت کانادا، مسلمانان ۱.۹ درصد جمعیت ۳۲.۸ میلیونی این کشور را به خود اختصاص داده اند.

اعضای مسلمان پارلمان این کشور نیز در پیام های جداگانه ای ضمن تبریک ورود مسلمانان به ماه مبارک رمضان از اقدامات خیرخواهانه ای که انجمن ها و مراکز اسلامی در این ماه انجام می دهند، تقدیر و تشکر کردند.

سفره افطار نخست وزیر کانادا برای اعضای مسلمان پارلمان این کشور

/ جام نیوز  
19 خرداد 1395