h ورود توده گرد و غباری به کشور از فردا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ورود توده گرد و غباری به کشور از فردا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ورود توده گرد و غباری به کشور از فردا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ورود توده گرد و غباری به کشور از فردا

ورود توده گرد و غباری به کشور از فردا

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود توده گرد و غبار عراقی به غرب کشورمان خبر داد و گفت: ساکنان استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و کرمانشاه در معرض شدت این پدیده ناخواسته هستند و طی ۴۸ ساعت آینده مراقب سلامتی خود باشند.

امین‌حسین نقشینه درباره آخرین وضعیت جوی کشور طی 48 ساعت آینده اظهار کرد: توده گرد و غباری از فردا پنجشنبه وارد کشورمان خواهد شد و نیمه غربی و مرکز کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد که شدت آلودگی آن در 6 استان کشور بالا خواهد بود.

وی ادامه داد: ساکنان استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و کرمانشاه در روز پنجشنبه و جمعه هوایی غبار‌آلوده ناشی از گرد و غبار شدید را تجربه خواهند کرد و سلامتی آنها در معرض خطر احتمالی است که باید برای جلوگیری و پرهیز از مشکلات، در مراکز عمومی نباید تردد کنند.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تاکید کرد: این توده گرد و غبار و افزایش غلظت آن در 6 استان مذکور می‌تواند برای سلامتی ساکنان این استانها آسیب‌رسان باشد بنابراین باید تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از آسیبها اندیشیده شود و مردم نیز به تذکرات مسئولان بابت این پدیده ناخواسته توجه کنند.

نقشینه با بیان اینکه پدیده گرد و غبار تا روز جمعه در کشورمان وجود خواهد داشت، تصریح کرد: به غیر از استانهای مطرح شده، گرد و غبار در سایر مناطق مرکزی کشور اعم از تهران، دامنه‌های جنوبی البرز، قم، قزوین، همدان، اصفهان و سمنان نیز با غلظت کمتری ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: پدیده گرد و غبار طی 48 ساعت آینده در غرب و مرکز کشورمان وجود خواهد داشت و باعث کاهش دید افقی و ایجاد غبار خواهد شد البته کیفیت هوای استان تهران نیز در دو روز آینده در وضعیت ناسالم قرار خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور  از ورود جریانات شمالی به کشور خبر داد و افزود: از عصر امروز چهارشنبه، نوار شمالی کشور و دریای خزر دچار افزایش ابر، باران پراکنده و رعد و برق خواهد شد و این روند تا پایان روز جمعه در کشور باقی می‌ماند.

نقشینه تصریح کرد: سواحل دریای خزر، مناطقی از شمال غرب و شمال شرق کشور در 48 ساعت آینده بارانی خواهند بود و مردم و مسافران باید به وضعیت جوی این منطقه و بارشهای پراکنده به همراه رعد و برق دقت کنند.

وی در پایان به افزایش دمای استان تهران اشاره کرد و گفت: دمای هوای تهران تا روز جمعه به 38 درجه بالای صفر خواهد رسید که این گرم شدن دما تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت و رفته‌رفته شاهد کاهش دما خواهیم بود. / مشرق نیوز

19 خرداد 1395