h عابدینی: آیا وزیر ورزش فوتبالی است یا خیر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عابدینی: آیا وزیر ورزش فوتبالی است یا خیر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عابدینی: آیا وزیر ورزش فوتبالی است یا خیر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عابدینی: آیا وزیر ورزش فوتبالی است یا خیر

عابدینی: آیا وزیر ورزش فوتبالی است یا خیر

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ گفت: با شرایطی که حاکم شده، امیدوارم که رئیس فدراسیون فوتبال نَبُرد.

امیر عابدینی پس از جلسه هیأت رئیسه سازمان لیگ اظهار داشت: ما در این جلسه با حضور کارشناسان آیین‌نامه نقل و انتقالات را مورد بررسی قرار دادیم و اصلاحیه‌هایی صورت گرفت و فردا قرار است که مکتوب شود. امیدوارم که خیلی از این مشکلات در آیین‌نامه حل شود.

وی در مورد تبلیغات محیطی لیگ خاطرنشان کرد: کانون نوین مسئله 8 میلیارد طلب خود را مطرح کرد که مسئول وصول آن ما نبودیم بلکه صدا و سیما بود که باید به آن مسئله رسیدگی می‌کرد. البته ما هم می‌دانستیم که این پول پرداخت نمی‌شود.

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ در مورد حق پخش تلویزیونی خاطرنشان کرد: معنا و مفهوم حق پخش تغییر کرده و به یک پکیج تبدیل شده که ما آن را دنبال می‌کنیم. تغییر و تحولاتی که در صدا و سیما رخ داده ما را خوش‌بین کرده است و به آن خوش‌بین هستیم. قرار است تبلیغات محیطی را هم به مزایده بگذاریم.

عابدینی در مورد اینکه گفته می‌شود وزیر ورزش طرفدار رنگی است، گفت: اصلاً شما ببینید او فوتبالی است یا خیر. مثلاً اگر شخصی استاد زبان باشد نمی‌تواند ریاضی هم تدریس کند. صحبت من این است که باید پرسید آیا او فوتبالی است یا خیر.

وی در مورد اختلافات فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش، تأکید کرد: در برهه‌ای وزیر ورزش با کی‌روش مخالف بود و اعلام می‌کرد که او را نمی‌خواهد در زمان اسدی هم سیگنال‌های غیرمنطقی گرفته شد اما خوشبختانه  هم اکنون آرامش وجود دارد و امیدوارم کسانی این آرامش را به هم نزنند.

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ در مورد چالش وزیر با فدراسیون فوتبال، خاطرنشان کرد: سه فدراسیون در دنیا وجود دارند که به دلیل دخالت‌های غیرفوتبالی تعلیق شدند. در درون فدراسیون کمیته‌های خاصی وجود دارد که هر کدام فعالیت خود را انجام می‌دهند اگر در فوتبال هم تخلفی صورت می‌گیرد کانون‌های اجتماعی پیگیر آن هستند باید ببینیم که به فدراسیون‌ها چه مسئولیتی داده شده و از آنها چه چیزی می‌خواهند. اگر مجمع رئیس فدراسیون را انتخاب می‌کند باید به آن احترام هم بگذاریم تا کارش را ادامه بدهد. شما ببینید در والیبال اگر موفقیتی به دست آمده به خاطر ثبات در مدیریت است. این رشته سه مربی خارجی بزرگ عوض کرد اما توانست به المپیک راه پیدا کند اینکه می‌گویند بعد از 52 سال والیبال ما المپیک شده درست نیست چرا که اصلاً والیبال 52 سال است وارد المپیک شده است.

وی در مورد اینکه آیا به عنوان رئیس سازمان لیگ کارها را انجام می‌دهد، گفت: به هر حال تا زمانی که رئیس مشخص شود من کارها را دنبال می‌کنم البته نه به عنوان رئیس بلکه به عنوان کسی که کارها را پیش ببرد.

عابدینی در مورد اینکه سرانجام اختلاف فدراسیون و وزارت به کجا کشیده می‌شود، یادآور شد: واقعاً نمی‌دانم دعا می‌کنم که تاج نَبُرد.

وی در مورد اینکه آیا فکر می‌کند وزیر ورزش اجازه بدهد او رئیس سازمان لیگ شود، گفت: امیدوارم آقای وزیر تغییر کند (با خنده).

عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ در خصوص حضور هدایتی و منصوریان در تمرین تیم ملی، گفت: این گونه استنباط می‌شود که کی‌روش در اوج ناامیدی است و  این موضوع به خاطر بدقولی‌هایی است که فدراسیون داشته است قبل از اینکه تیم ملی فوتبال عازم استرالیا شود علی کریمی در تماسی اعلام کرد که بازیکنان 700، 800 میلیون بدهکارند که هدایتی این پول را متقبل شد. در آن زمان هدایتی با من تماس گرفت و به او گفتم که اگر می‌تواند کمک کند و از کفاشیان این قول را گرفتیم که این پول قرضی باشد.

عابدینی افزود: متأسفانه علی کریمی در آن سفر با تیم ملی نرفت اما کاری کرد که بازیکنان شارژ شوند. هم اکنون هم هدایتی به خاطر این مسئله در اردوی تیم ملی حاضر شد. ای کاش دوربینی وجود داشت و برخورد گرم کی‌روش با هدایتی را منتشر می‌کرد. برخورد هدایتی به گونه‌ای بود که اجازه نمی‌دهد پول او پرداخت نشود حتی حاضریم از نانمان هم بزنیم تا پول او را پرداخت کنیم.

وی یادآور شد: منصوریان مرید کی‌روش است و از نظر علمی او را خیلی قبول دارد و به همین دلیل است که در تمرینات کی‌روش حاضر می‌شود و گرنه درباره صحبت با بازیکنان اقدامات حرفه‌ای وجود دارد که قطعاً تمام افراد با آن آشنا هستند و از مکانیسم‌های دیگر استفاده می‌کند. / مشرق نیوز

18 خرداد 1395