h گرد و غبار در استان های غربی و مرکزی کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گرد و غبار در استان های غربی و مرکزی کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گرد و غبار در استان های غربی و مرکزی کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گرد و غبار در استان های غربی و مرکزی کشور

گرد و غبار در استان های غربی و مرکزی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از شکل‌گیری توده گرد و خاک در کشور عراق خبر داد و گفت: این توده ایجاد شده در ۴۸ ساعت آینده غرب و مرکز کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مردم ۱۵ استان کشور گرد و غبار را تجربه می‌کنند.

امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور، درباره وضعیت جوی کشور طی 48 ساعت آینده اظهار کرد: پدیده گرد و غبار که از سمت عراق به کشورمان حرکت می‌کند، موجب ایجاد گرد و غبار و کاهش دید افقی برای ساکنان استانهای غربی و مرکزی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: بنابر پیش‌بینی‌های انجام گرفته، ساکنان استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، اصفهان، همدان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی و سمنان دچار پدیده گرد و غبار می‌شوند و رفته‌رفته از میزان این گرد و غبار در روز جمعه کاسته خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت جوی استان تهران نیز اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود عصر امروز(سه‌شنبه) وزش باد شدیدی تهران را درنوردد و درجه هوای این استان نیز طی 24 ساعت آینده تا دو درجه کاهش پیدا می‌کند.

نقشینه با اشاره به عبور موج ناپایداری هوا از نوار شمالی کشور  طی سه روز آینده خاطرنشان کرد: با عبور این موج از تراز میانی، بارشهای پراکنده و رعد و برق به همراه رگبار، شمال کشور و آذربایجان شرقی را در برمی‌گیرد همچنین احتمال وقوع بارندگی در مناطق کوهستانی البرز و جاده‌های کوهستانی می‌رود که در این شرایط، احتمال وقوع صاعقه به‌ویژه در مناطق کوهستانی این مناطق طی این مدت وجود دارد.

وی یادآور شد: خلیج فارس، عمان و دریای خزر در روز پنجشنبه مواج خواهد بود و رفته‌رفته این روند بهبود خواهد یافت. / مشرق نیوز

18 خرداد 1395