h توهمات عجیب مشاور رئیس‌جمهور ترکیه! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توهمات عجیب مشاور رئیس‌جمهور ترکیه!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توهمات عجیب مشاور رئیس‌جمهور ترکیه!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توهمات عجیب مشاور رئیس‌جمهور ترکیه!

توهمات عجیب مشاور رئیس‌جمهور ترکیه!

مشاور رئیس‌جمهور ترکیه گفت: مردم بسیاری از کشورها از جمله کشورهای حوزه بالکان و آفریقا می‌خواهند که تحت حاکمیت ترکیه باشند.

«یگیت بولوت» مشاور «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با شبکه TRT، گفت: «شاید دولت‌ها نخواهند درباره این موضوع به دلیل ظلم دولت آلمان صحبت کنند، اما مردم بالکان، خاورمیانه، آسیای میانه و آفریقا می‌خواهند که ترکیه بر آن‌ها حکمفرمایی کند.»

بولت افزود: «کسانی که درباره امپراتوری عثمانی اطلاعاتی دارند می‌دانند که پایتخت این امپراتوری استانبول بود و گفت‌وگوهایی را درباره اینکه چطور می‌توانند تحت حاکمیت استانبول باشند را آغاز کرده‌اند.»

این مقام ترکیه‌ای همچنین گفت که مردم یونان، رومانی،‌ بلغارستان می‌خواهند ببینند که چطور می‌توانند با ترکیه رابطه بر قرار کنند.

در سال‌های گذشته ترکیه شاهد افزایش روز افزون قدرت اردوغان بوده و برخی از کارشناسان وی را به تلاش برای احیای امپراطوری عثمانی متهم کرده‌اند. / راه دانا

14 خرداد 1395