h دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در یک روز سقوط کردند! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در یک روز سقوط کردند!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در یک روز سقوط کردند!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در یک روز سقوط کردند!

دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در یک روز سقوط کردند!

دو جنگنده آمریکایی در دو حادثه مختلف در ایالت «ایلینوی» و «کلرادو» در یک روز سقوط کردند که خلبان یکی از جنگنده‌ها جان خود را از دست داد.

روزنامه انگلیسی گاردین گزارش کرد، در ایالت «تنسی»، خلبان اسکادران نمایش هوایی «فرشتگان آبی» (Blue Angels) نیروی هوایی روز پنجشنبه بعد از آن جان خود را از دست داد که جنگنده F/A-18 وی در «سمیرنا» حدود 24 مایلی جنوب شرقی «ناشویل» ایالت ایلینوی سقوط کرد.

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد سقوط این جنگنده در دو مایلی باند فرودگاه و زمانی به وقوع پیوست که اسکادران فرشتگان آبی برای نمایش هوایی آخر هفته تمرین می‌کردند. علت سقوط هنوز نامشخص است. حادثه دیگر زمانی رخ داد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نیروی هوایی آمریکا شرکت داشت. پس از نمایش هوایی در این مراسم، یکی از جنگنده‌ها سقوط کرده است.

این جنگنده «اف 16» حین بازگشت به سمت پایگاه نیروی هوایی «پترسون» در «کلرادو» سقوط کرد، اما خلبان اسکادران «تاندربردز» به سرعت از این جنگنده بیرون آورده شد و آسیبی ندید. «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که یک بالگرد نظامی که از کاروان اوباما به سمت پشتیبانی می‌کرد، از کاروان جدا شد تا محل سقوط را پیدا کند.

اوباما سپس از خلبان تاندربردز در پترسون دیدن کرد تا از او به دلیل خدماتی که ارائه داده تشکر کند. وی ابراز خرسندی کرد که او آسیبی ندیده است. / مشرق نیوز

14 خرداد 1395