h آب سنگین ایران جهانی می شود! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آب سنگین ایران جهانی می شود!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آب سنگین ایران جهانی می شود!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آب سنگین ایران جهانی می شود!

آب سنگین ایران جهانی می شود!

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها درباره خرید آب سنگین از ایران تعهد می‌دهند گفت: در حال مذاکره با سایر کشورها برای فروش آب سنگین به آنها هستیم.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی صبح امروز در حاشیه بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران و با اشاره به فروش آب سنگین به آمریکا، گفت: چند تعهد درباره فروش آب سنگین از آمریکایی‌ها خواسته‌ایم که خوشبختانه در حال محقق شدن است و در مرحله عملی شدن آن هستیم.

وی ادامه داد: این موضوع از آن جهت مهم است که کشوری که قصد تعطیل کردن کارخانجات آب سنگین ایران را داشت امروز مسئولیت خرید آن را بر عهده می‌گیرد و از لحاظ سیاسی، فنی، حقوقی و بین‌المللی حائز اهمیت است و نباید آن را دست کم گرفت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه برای فروش آب سنگین به سایر کشورها نیز در حال مذاکره هستیم، تصریح کرد: زمینه خوبی در این باره فراهم شده است.

کمالوندی تاکید کرد: البته شنیده‌ایم که برخی کشورها نسبت به خرید آب سنگین از ایران تردید دارند، اما زمانی که آمریکا به تعهدات خود در خرید آب سنگین عمل کند تردید سایر کشورها نیز از بین می‌رود. / مشرق نیوز

14 خرداد 1395