h اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان

اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان

بنیاد برکت از اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به مردم یک روستای کردستان به عنوان هبه‌ مقام معظم رهبری خبر داد.

به نقل از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، در سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان، صبح امروز چهارشنبه با حضور محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیش از 550 هکتار از اراضی کشاورزی متعلق به این ستاد در روستای الک از توابع شهرستان کامیاران استان کردستان طی مراسمی به عنوان هبه‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیش از 300 کشاورز این روستا اهدا خواهد شد.

در این مراسم نماینده‌ ولی فقیه در استان، استاندار و مسئولان استانی کردستان حضور خواهند داشت. اهدای این اراضی به مردم منطقه امکان توسعه‌ی کسب و کار و فعالیت‌های کشاورزی و اقتصادی  را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امروز در جریان سفر به استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام، هم‌چنین از برخی پروژه‌های محرومیت‌زدایی بنیاد برکت مانند توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، مدرسه‌سازی، سلامت الکترونیک در غرب کشور بازدید خواهد کرد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار است در سال 95 برای توسعه و رفع محرومیت از استان کردستان علاوه بر 2392 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری قبلی از طریق بنیاد برکت ، بیش از 1000 میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف از جمله توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، امور زیربنایی، ساخت مدرسه، خدمات حمایتی و عام‌المنفعه و...در مناطق محروم و کم‌تر برخودار این استان سرمایه‌گذاری جدید داشته باشد.

بنیاد برکت تاکنون در 17 پروژه‌ی توانمندسازی اقتصادی با حجم کل سرمایه‌گذاری 2189 میلیارد ریال در مناطق محروم استان کردستان مشارکت داشته است. این پروژه‌های اقتصادی و تولیدی 15 هزار و 525 فرصت شغلی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.

هم‌چنین بنیاد برکت تا به حال 24 مدرسه در مناطق محروم این استان ساخته است. / مشرق نیوز

12 خرداد 1395