h عمل جراحی نخست وزیر پاکستان در لندن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عمل جراحی نخست وزیر پاکستان در لندن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عمل جراحی نخست وزیر پاکستان در لندن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عمل جراحی نخست وزیر پاکستان در لندن

عمل جراحی نخست وزیر پاکستان در لندن

نخست وزیر پاکستان امروز (سه شنبه) در بیمارستانی در لندن تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت که پنجمین عمل در طول پنج سال محسوب می‌شود.

به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ عمل قلب نواز شریف‌،‌ نخست وزیر پاکستان در حالی صورت گرفته که دولت اسلام آباد خود را آماده ارائه بودجه سالانه در روز جمعه می‌کند. همچنین فشارها بر دولت به خاطر اتهام مربوط به فساد مرتبط با اوراق و اسناد فاش شده موسسه حقوقی پانامایی موسک فونسکا افزایش یافته است.

مریم، دختر نواز شریف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: نواز شریف زمانی که او را به اتاق عمل می‌بردند از روحیه بالایی برخوردار بود. عمل در ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز شد.

وی به مدت زمان انجام عمل اشاره‌ای نکرد. این عمل در راستای تکمیل عملی بود که در سال 2011 انجام شد. شریف 66 ساله در دهه 90 میلادی دو دوره نخست وزیر بود؛ پیش از آنکه به واسطه کودتای نظامی 1999 از سمتش برکنار شود.

پس از چند سال در تبعید، وی در 2007 به پاکستان بازگشت و حزبش را برای پیروزی در انتخابات 2013 رهبری کرد. در لندن شهباز شریف، سر وزیر ایالت پنجاب و تنی چند از اعضای خانواده و معاونانش نواز شریف را همراهی کرده‌اند. وی در سالهای گذشته چندین بار برای انجام امور پزشکی راهی لندن شده است.

روز دوشنبه، نواز شریف در تماسی تلفنی با نارندرا مودی، همتای هندی خود از وی به خاطر دعا برای سلامتی‌اش تشکر کرد. شریف در دوران نخست وزیری خود به دنبال بهبود روابط با هند است. / راه دانا

12 خرداد 1395