h ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه

ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه

رئیس جمهور ترکیه بدون اشاره به اینکه مقصر خلبان روس بوده است یا ترک ساقط شدن جنگنده روسیه توسط ترکیه را اشتباه خلبان خواند.

به نقل از حریت دیلی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه ساقط کردن جنگنده روسی را اشتباه خلبان خواند.

وی گفت: واقعا بسیار تحریک آمیز است که روابط ما با آقای پوتین از آن جایگاه متفاوت به اینجا رسیده است. وی (پوتین) ترکیه را فدای اشتباه یک خلبان کرد.

اردوغان گفت: ما باید به فکر توسعه روابطمان باشیم و آنها را به جایگاه اولش برگردانیم. وی در عین حال با اشاره به اظهارات روز گذشته سخنگوی کاخ کرملین روسیه که گفته بودند ترکیه باید برای ترمیم روابط اولین گام را بردارد گفت: من هنوز نمی دانم ترکیه برای ترمیم روابط باید چه اقدامی را به عنوان اولین گام انجام دهد.

اردوغان در عین حال مشخص نکرد که این اشتباه از سوی خلبان ترک بوده است یا روس. ساقط شدن جنگنده روسیه توسط جنگنده ترکیه در سال گذشته موجب تنش در روابط دو کشور شد و موجب تحریم های ترکیه توسط روسیه شد. ترکیه علت ساقط شدن جنگنده روس را نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده روس اعلام کرد ادعایی که توسط روسیه رد شد. / راه دانا

12 خرداد 1395