h نام فاسدترین کشور جهان را افشا شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نام فاسدترین کشور جهان را افشا شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نام فاسدترین کشور جهان را افشا شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نام فاسدترین کشور جهان را افشا شد!

نام فاسدترین کشور جهان را افشا شد!

روزنامه‌نگار معروف ایتالیایی نام فاسدترین کشور جهان را افشا کرد.

«روبرتو ساویانو،» روزنامه‌نگار ایتالیایی که بیش از یک دهه را به افشا کردن جنایات‌ مافیاهای کشورش اختصاص داده است، اعلام کرد انگلیس فاسدترین کشور جهان است. ساویانو در جشنواره ادبی «هِی» به مخاطبین گفت: «اگر از شما بپرسم فاسدترین مکان روی کره زمین کجاست، خواهید گفت افغانستان، یونان، نیجریه یا جنوب ایتالیا؛ اما من می‌گویم: انگلیس.»

آنچه در این کشور فاسد است دیوان سالاری، پلیس یا سیاست نیست، بلکه بازار سرمایه است. مقر 90 درصد صاحبان سرمایه در لندن خارج از کشور است. ساویانو با متهم کردن دولت اعلام کرد:«جرزی و کیمن -مستعمره‌های انگلیس-  دروازه‌های  دسترسی به اروپا هستند و انگلیس زمینه را برای فساد مالی فراهم می‌کند.» وی همچنین بر این باور است که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا جرایم سازمان‌یافته در این کشور را افزایش می‌دهد.

این روزنامه‌نگار 36 ساله دو اثر معروف به نام‌های «گومورا»  و «صفرصفرصفر» دارد. وی در اثر نخست به افشای اطلاعات درباره امپراتوری مافیایی کامورا پرداخت و از آن زمان (سال 2006) تحت حفاظت پلیس زندگی می‌کند. / راه دانا

11 خرداد 1395