h اواخر ماه ژوئن میلادی؛ نشست جی 20 در وین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اواخر ماه ژوئن میلادی؛ نشست جی 20 در وین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اواخر ماه ژوئن میلادی؛ نشست جی 20 در وین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اواخر ماه ژوئن میلادی؛ نشست جی 20 در وین

اواخر ماه ژوئن میلادی؛ نشست جی 20 در وین

وزیر انرژی روسیه از احتمال دیدار و مذاکره با بیژن زنگنه همتای ایرانی خود در حاشیه نشست آتی جی 20 در وین خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر نوواک،» وزیر انرژی روسیه گفت که پیگیری لازم برای رایزنی با «بیژن زنگنه،» وزیر نفت ایران و برخی وزیران دیگر کشورها در حال انجام است ولی هیچ چیز قطعی نشده است.

نوواک تصریح کرد هنوز هیچ دیدار رسمی در حاشیه این نشست که قرار است اواخر ماه ژوئن میلادی در وین پایتخت اتریش برگزار شود، برنامه ریزی نشده است.

وی با اشاره به اینکه وزیران بسیاری از کشورها در نشست گروه بیست در ماه آینده میلادی حضور خواهند داشت، تاکید کرد فکر می کنم سلسله دیدارهای دوجانبه را با وزیران بعضی کشورها خواهم داشت که اگر قطعی شود، یکی از آنها دیدار با وزیر نفت ایران است.

ایران و روسیه در چارچوب برنامه توسعه همکاری ها در عرصه نفتی تاکنون مذاکرات گسترده را انجام داده اند و نوواک که رییس روسی کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور نیز هست در چند ماهه گذشته دوبار به تهران سفر کرده و با مقام های جمهوری اسلامی ایران درباره توسعه فراگیر مناسبات از جمله انرژی مذاکره کرده است. / باشگاه خبرنگاران جوان

10 خرداد 1395