h متهم اینترنتی دستگیر شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

متهم اینترنتی دستگیر شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,متهم اینترنتی دستگیر شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,متهم اینترنتی دستگیر شد

متهم اینترنتی دستگیر شد

فردی که با استفاده از سایت های همسریابی باعث اغفال دختران نوجوان شده بود شناسایی و دستگیر شد.

متهم اینترنتی دستگیر شد

سرهنگ سید موسی حسینی  رئیس پلیس فتا استان فارس در مورد دستگیری متهم اینترنتی که دختران را اغفال می کرد،گفت: دختری نوجوان با مراجعه به پلیس فتا استان فارس، مدعی شد مدتی پیش در سایت همسریابی با فردی به هویت دکتر "الف . م" آشنا شدم که این شخص با مهندسی اجتماعی قوی اعتمادم را جلب کرد، به طوری که عکس و فیلم های شخصی ام را برایش ارسال می کردم.

وی ادامه داد: این فرد پس از مدتی به قصد اخاذی شروع به تهدید به انتشار عکس ها این دختر نوجوان می کند که بلافاصله پرونده در این خصوص تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فنی ماموران موفق شدند متهم را دستگیر و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این فرد در شبکه های اجتماعی خود را دکترای فلسفه معرفی کرده در حالی که تحصیلات واقعی وی سوم راهنمایی است.

رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: این فرد شیاد، از این طریق پس از جلب اطمینان مخاطبان خود، اقدام به تهیه عکس و فیلم از آن ها می کرد و این اقدامات منتهی به تهدید و اخاذی از این افراد می شد.

سرهنگ حسینی اضافه کرد: متهم در برخی سایت های تبلیغاتی اقدام به درج آگهی تحت عنوان "مشاوره و تهیه پایان نامه، مقاله، پروپوزال و ..." کرده که پس از دریافت وجه از کاربران اقدام به ارسال مقاله هایی فاقد بار علمی و کیفیت نامطلوب می کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه قربانیان شبکه های اجتماعی اکثرا دختران نوجوان با احساسات و عواطف بالا هستند، بیان کرد: مهمترین عامل موثر در این اتفاقات عدم وجود ارتباط مثبت، مفید و موثر والدین با فرزندان است که نیاز است والدین از شناسایی تیپ شخصیتی فرزندان خود و نحوه برخورد با آنان را از طریق مراکز مشاوره آموزش ببینند و در استفاده از فضای مجازی و بخصوص آسیب های شبکه های اجتماعی آگاهی لازم را داشته باشند. / پارس

9 خرداد 1395