h شروط ایران برای ادامه فعالیت شرکت‌های خارجی پیام‌رسان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شروط ایران برای ادامه فعالیت شرکت‌های خارجی پیام‌رسان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شروط ایران برای ادامه فعالیت شرکت‌های خارجی پیام‌رسان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شروط ایران برای ادامه فعالیت شرکت‌های خارجی پیام‌رسان

شروط ایران برای ادامه فعالیت شرکت‌های خارجی پیام‌رسان

شرکت‌های خارجی پیام‌رسان فعال در داخل برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

در جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست رییس جمهوری مقرر شد همه شبکه‌های پیام‌رسان برخط فعال کشور ظرف یکسال آینده انبارش یا ذخیره‌سازی داده‌های (دیتا) خود را در داخل کشور انجام دهند.

در این جلسه که عصر شنبه برگزار شد، شرکت‌های خارجی پیام‌رسان فعال در داخل برای ادامه فعالیت خود ملزم خواهند شد تا همه اطلاعات و فعالیت مرتبط با شهروندان ایرانی را به داخل منتقل کنند.

همچنین در پی بررسی وضعیت پیام‌رسان‌های اجتماعی با تکیه بر رهنمودها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مرکز ملی فضای مجازی، سند در اولویت قرار دادن این مباحث در جلسه بررسی و بخش‌هایی از آن توسط اعضای شورا تصویب شد.

بر این اساس مقرر شد به تدریج و طی یک دوره گذار یک ساله، شبکه‌های پیام‌رسان بومی در داخل ادامه یابد و با حمایت و ارائه تسهیلات به این شبکه‌ها، شرایط رقابتی با شبکه‌های برخط خارجی فراهم شود. / مشرق نیوز

9 خرداد 1395