h هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند

هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم گفت: کمیسیون بهداشت در مجلس دهم باید مسیری که مجلس نهم در پایدار ماندن بیمه همگانی در پیش گرفت را ادامه دهد.

عبدالرحمن رستمیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار سینا درباره عملکرد کمیسیون بهداشت مجلس نهم گفت: همگان معتقد هستند که در ادوار گذشته دوره کمیسیون بهداشت مجلس نهم بهترین بوده است، به این معنا که شاخص‌های سلامت مانند بیمه همگانی و رضایتمندی بیشتر از بیمارستان‌های دولتی رشد کرده و در واقع ارتقاء وضعیت سلامت در کشور را به همراه داشته است.

 

وی در ادامه افزود: برخی موضوعات برنامه پنجم توسعه را در طرح تحول سلامت پیش بردیم و در ارزیابی‌ها شاخص‌های سلامت بهبود خوبی را نشان می‌دهد؛ البته موضوع راهنمای بالینی باید پیگیری شود.

 

رستمیان، درباره عملکرد شخصی خود در مجلس نهم نیز تصریح کرد: بنده جزء ۱۰ نفر اول منظم ترین نمایندگان مجلس در این دوره شناخته شدم و خدا را شاکر هستم که از نظر کمی و کیفی حضور مناسبی داشته ام.

 

هر کدام از نمایندگان می‌توانند ستاره‌ای در مجلس باشند

وی با بیان اینکه مجلس نهم در دوره ای قرار داشت که کشور در تحریم اقتصادی بالایی قرار داشت، گفت: منابع مالی در این دوره کم بود اما با همه سختی‌ها مجلس کار خود را انجام داد، در واقع هر کدام از نمایندگان امروز نیز می‌توانند این مسیر را ادامه دهند.

 

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم درباره اقداماتی که در مجلس دهم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: کمیسیون بهداشت در مجلس دهم باید مسیری را که ما در پیش گرفتیم ادامه دهد به این معنا که بیمه همگانی باید پایدار بماند و نمایندگان نباید در این باره کوتاهی کنند.

 

وی ادامه داد: موضوع طرح جلوگیری از گسترش کالاهای آسیب رسان مانند غذاهای پرنمک و پر چربی باید اجرایی شود، همچنین طرح راهنمای بالینی را آغاز کردیم اما هنوز کاری انجام نشده است که در این طرح شهرهای ۲۰ هزار نفری مدنظر است که به تدریج به ۱۰۰ هزار نفر گسترش یابد.

 

نمایندگان دوره دهم مجلس کاهش پنج درصد اعتیاد سالانه را پیگیری کنند

رستمیان تاکیدکرد: در برنامه ششم قرار شد که در کشور سالی پنج درصد اعتیاد کاهش یابد پس نمایندگان جدید باید این کار را در برنامه ششم بگنجانند به این دلیل که اعتیاد انرژی نیروهای انسانی ما را می‌گیرد و به جای اینکه آنها موثر باشند به نیروهای مضر تبدیل می‌شوند.

 

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید سن ازدواج کاهش یابد تا در موضوع شاخص‌های جمعیت شرایط اقتصادی بهتر شود، خاطرنشان کرد: کشور ما فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاری دارد پس با اختصاص بودجه می‌توان برای تامین شغل مردم تلاش کرد؛ نکته دیگر اینکه هم اکنون مهاجرت داخلی زیادی داریم که اگر به روستاها و شهرها رسیدگی شود مهاجرت داخلی کاهش می‌یابد و بسیاری از مشکلات کم خواهد شد. / راه دانا

8 خرداد 1395