h ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد

ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد

مرحله دوم عملیات پاکسازی شهر فلوجه عراق از الوث وجود تروریست های داعش امروز جمعه آغاز شد.

ارتش سوریه شهر فلوجه را کاملا محاصره کرد

به نقل از پرس تی وی، مرحله دوم عملیات آزاد سازی شهر فلوجه از اشغال تروریست های داعش آغاز شد. خبرگزاری الفرات نیوز گزارش داد نیروهای مردمی و ارتش عراق بامداد امروز (جمعه) مرحله دوم عملیات آزادسازی فلوجه را آغاز کرده اند. برهمین اساس نیروهای عراقی حرکت به سمت منطقه «عامریه» در بخش غربی فلوجه و همچنین به سمت پل «تفاحه» در جنوب شرق فلوجه را آغاز کرده اند.

برخی منابع خبری حتی از محاصره کامل شهر فلوجه و برنامه ریزی نیروهای عراقی برای ورود به شهر فلوجه خبر می دهند. همچنین پایگاه خبری السومریه نیوز گزارش داد نیروهای واکنش سریع ارتش عراق 65 خانواده عراقی در فلوجه را از محاصره داعش خارج ساخته اند. براساس این گزارش، این افراد بامداد جمعه از شرق فلوجه به سمت مناطق امن تر منتقل شده اند.
فرمانده این عملیات گفت، این افراد که بیشتر زن و کودک هستند به منطقه «سجر» در شمال شهر فلوجه که دو روز پیش آزاد شد، منتقل شده اند.
بر اساس گزارش منابع خبری، در پی پیشروی‌های نیروهای عراقی وعقب ‌نشینی داعش از فلوجه، شمار زیادی از عناصر این گروه تروریستی پا به فرار گذاشته‌اند.  عملیات آزادسازی شهر فلوجه از بامداد دوشنبه گذشته (3 خرداد) به دستور حیدر عبادی، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای عراقی، آغاز شده است.
این عملیات با مشارکت 22 هزار نیرو از افراد ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و نیروهای عشایر عراق آغاز شده است. / ایسنا
7 خرداد 1395