h آماری از آزار جنسی ۳۰ درصد پزشکان زن! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آماری از آزار جنسی ۳۰ درصد پزشکان زن!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آماری از آزار جنسی ۳۰ درصد پزشکان زن!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آماری از آزار جنسی ۳۰ درصد پزشکان زن!

آماری از آزار جنسی ۳۰ درصد پزشکان زن!

نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که ۳۰درصد از پزشکان زن آمریکایی در دوران کاری خود مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند.

به نقل از نیوزویک، بر اساس نظرسنجی منتشر شده در نشریه انجمن پزشکی آمریکا، آزار جنسی در جامعه پزشکی این کشور بسیار رایج است. 1066 دکتری که در نظرسنجی دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان شرکت کردند همگی جوایز معتبری را از سازمانهای ملی بهداشتی دریافت کردند.

نتایج این نظرسنجی تکان دهنده بود؛ 30 درصد از زنان اعلام کردند که در دوران کاری خود به‌صورت مستقیم مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند، این درحالی است که 4 درصد از پزشکان مرد با چنین تجربه‌ای مواجه بوده‌اند، درعین حال 70 درصد از زنان و 22 درصد از مردان اعلام کردند که در دوران خود شاهد تعصب جنسی بوده‌اند.

درعین‌حال 66 درصد از زنان و 10 درصد از مردان اعلام کردند که تعصب بر اساس جنسیت را تجربه کرده‌اند. رشما جاگسی، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان و تهیه کننده این نظرسنجی در بیانیه‌ای اعلام کرد: این یادآور این موضوع جدی است که جامعه ما برای رسیدن به تساوی جنسیتی راه زیادی پیش رو دارد.

این اخبار پس از آن منتشر شد که جاکسی در تحقیقات ماه گذشته میلادی خود متوجه شد که پزشکان زن 24 درصد کمتر از همکاران مرد خود درآمد دارند. / تسنیم

6 خرداد 1395