h عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول

عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول

تراکتورسازی در لیگ با تغییر کادر فنی اش از رده نهم جدول لیگ برتر به رده چهارم صعود کرد. آمار نشان می دهد اگر این تغییر ابتدای رقابت‌ها انجام شده بود این تیم با امیر قلعه نویی قهرمان لیگ پانزدهم می شد.

عملکرد مثبت قلعه‌نویی در تیم تراکتورسازی + جدول

تراکتورسازی با امیر قلعه‌نویی به جمع 8 تیم مرحله نهایی لیگ قهرمانان آسیا نرسید. با این حال حذف تبریزی‌ها با وجود پیروزی 3 بر یک برابر النصر هواداران این تیم را آزار نداد.

نمایش قابل قبول تیم قلعه‌نویی برابر تیمی که بازی رفت را 4 بر یک برده بود نشان داد تراکتورسازی امیرپاشا راهش را هرچند دیر اما درست پیدا کرد.

بررسی عملکرد تیم اول شهر تبریز در دو نیم‌فصل نشان می‌دهد که نمودار حرکتی تراکتورسازی پس از رفتن تونی اولیویرای پرتغالی و آمدن امیر قلعه‌نویی تا چه اندازه با رشد همراه بوده است.

تیم تونی فقط 46 درصد امتیازات را گرفت

تیمی که حالا هوادارانش با غرور از عملکرد مردانش حرف می‌زنند؛ در 13 هفته ابتدایی لیگ پانزدهم تحت نظر تونی اولیویرای پرتغالی 13 بازی انجام داد اما فقط موفق به کسب 46 درصد مجموع امتیازات مسابقات شد. تیم تونی 18 امتیاز گرفت اما در نیمی از دیدارها به تساوی برابر رقبایی چون نفت، راه‌آهن، سپاهان، ذوب‌آهن و سیاه‌جامگان رضایت داد.

تراکتور با تونی به طور متوسط در هر بازی 1.07 گل زد و البته 0.84 گل دریافت کرد. این عملکرد سبب شد تا نایب‌قهرمان لیگ چهاردهم با کسب میانگین 1.38 امتیاز از هر بازی در پایان هفته سیزدهم روی پله نهم جدول قرار بگیرد.

اگر امیر از ابتدا بود تبریزی‌ها از هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ سکان هدایت تیم‌شان را به امیر قلعه‌نویی سپردند. پرافتخارترین سرمربی ادوار لیگ برتر هم خیلی زود اوضاع تیم جدیدش را سر و سامان بخشید.

تراکتورسازی قلعه‌نویی به طور متوسط از هر دیدار خود 1.94 امتیاز گرفت در حالی که موفق شد 65 درصد کل امتیازات موجود را به حساب خود واریز کند. شکی نیست که تراکتورسازی اگر در کل فصل چنین روندی را در پیش گرفته بود حالا روی پله چهارم جدول قرار ندشت.

تیم امیر قلعه‌نویی در هر دیدار به طور متوسط 1.70 گل زد تا در فاز هجومی پیشرفتی قابل‌توجه داشته باشد. تبریزی‌ها در نهایت هم با قبول تنها 2 باخت در 17 هفته موفق شدند تا پله چهارم جدول صعود کنند در حالی که با مرد پرتغالی روی پله نهم جدول قرار داشتند.

این در شرایطی است که استقلال‌خوزستان با میانگین 1.90 امتیاز در هر بازی قهرمان لیگ پانزدهم شد. به عبارت ساده‌تر تراکتورسازان اگر از ابتدای فصل با امیر قلعه‌نویی وارد مسابقات می‌شدند حالا با میانگین امتیاز 1.94 قهرمان شده بودند.

مقایسه عملکرد تونی اولیویرا و امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تراکتورسازی در لیگ پانزدهم

سرمربی

تعداد بازی

برد

مساوی

باخت

گل‌زده

گل‌‌خورده

تفاضل

میانگین کسب‌امتیاز

امتیاز

درصد کسب امتیاز

رتبه در جدول

تونی اولیویرا

13

4

6

3

14

11

3+

1.38

18

46

نهم

امیر قلعه‌نویی

17

9

6

2

29

16

13+

1.94

33

65

چهارم

/ مشرق نیوز  
6 خرداد 1395