h محرومیت دو ورزشکار ایران به دلیل دوپینگی بودن! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محرومیت دو ورزشکار ایران به دلیل دوپینگی بودن!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محرومیت دو ورزشکار ایران به دلیل دوپینگی بودن!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محرومیت دو ورزشکار ایران به دلیل دوپینگی بودن!

محرومیت دو ورزشکار ایران به دلیل دوپینگی بودن!

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) از محرومیت دو ورزشکار به دلیل دوپینگی بودن خبر داد.

غلامرضا نوروزی با تاکید بر عزم جدی نادو برای مقابله با دوپینگ در تمامی رشته‌های ورزشی، گفت: با توجه به تاکید جدی وزیر ورزش و جوانان در هفته‌های باقی مانده تا المپیک، ورزشکاران المپیکی با دقت دو چندانی تحت نظر نادو خواهند بود تا مبادا از روی نا آگاهی دچار مشکل شوند.

وی با تاکید بر اینکه در این خصوص آموزش‌های لازم به همه المپیکی‌ها داده شده است، اظهار امیدواری کرد ورزش ایران در اوج پاکی در ریو 2016 بدرخشد.

دبیرکل نادو خاطرنشان کرد: در کنترل موضوع مهم المپیک، نادو دیگر فعالیت‌های خود را نیز دنبال می‌کند و در این خصوص پس از طی شدن مراحل دادرسی دو ورزشکار دوپینگی، حکم قطعی محرومیت آنها به این شرح اعلام شد: سارا حنیفه‌زاده از رشته قایقرانی به دلیل استفاده از ماده ممنوعه «کلنبوترول» به مدت دو سال و نیم ( از 24 آبان 94 تا 24 اردیبهشت 97) محروم شد.

امیرمحمد عزیزی مقدم از رشته شنا به دلیل استفاده از ماده ممنوعه «لترونرول» به مدت سه سال (از 26 بهمن ماه 94 تا 25 بهمن ماه 97) محروم شد. / پایتخت

6 خرداد 1395