h هدیه نفیس نخست وزیر هند به رهبرمعظم انقلاب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هدیه نفیس نخست وزیر هند به رهبرمعظم انقلاب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هدیه نفیس نخست وزیر هند به رهبرمعظم انقلاب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هدیه نفیس نخست وزیر هند به رهبرمعظم انقلاب

هدیه نفیس نخست وزیر هند به رهبرمعظم انقلاب

«نارندرا مودی» نخست وزیر هند در صفحه شخصی خود درتوئیتر نوشت:دردیدار با آیت الله سید علی خامنه ای رهبر عالی ایران ،یک نسخه قرآن خطی نفیس، منسوب به حضرت علی (ع )به ایشان هدیه کرده است .

این قرآن خطی نادر متعلق به قرن هفتم و منسوب حضرت علی (ع) ،یکی از آثار ارزشمند وزارت فرهنگ هند است که در کتابخانه «رضا رامپور» نگهداری می شد.

در بخش دیگری از این توئیت آمده است:در دیدار با آقای روحانی نیز یک نسخه خطی از مجموعه اشعار فارسی «میرزا اسدالله غالب» به نام «کلیات غالب » و نسخه فارسی «سومایرچاند» به نام «رامایانا» هدیه داده است . مجموعه اشعار «غالب» که بالغ بر 1100 بیت شعر از این شاعر نامدار هندی است ، نخستین بار در سال 1863 چاپ شده است. نسخه خطی 'سومایر چاند' به نام 'رامایانا' یکی از نادرترین دست نوشته هایی است که در کتابخانه 'رضا رامپور ' در وزارت فرهنگ هند نگهداری می شود، این کتاب با بیش از 260 تصویر نگاری بیشترین تصاویر موجود در یک کتاب دست نویس را در خود جا داده است . «نارندرا مودی » بعداز ظهر دوشنبه نیز بعد از دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری با انتشار توئیت به زبان فارسی در صفحه شخصی خود نوشت:دراین سفر گفت وگوهای سازنده ای با رهبران ایران داشتم .ما متعهد به پیشبرد بیش از پیش پیوندهایمان هستیم در این توئیت نوشته است: ازمردم خوب ایران برای صمیمیتشان سپاسگزارم.سفر من به ایران سفری پربار بود که نتایج مثبت آن هر دو کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. «نارندرا مودی» نخست وزیر هند به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر روز یکشنبه در صدر هیات پلندپایه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وارد تهران شد. نخست وزیر هند روز دوشنبه در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد تهران مورد استقبال رسمی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

مقامات دو کشور روز گذشته طی مراسمی، 12 سند همکاری در زمینه های مختلف با یکدیگر امضا کردند. نخست وزیر هند شب گذشته به سفر دو روزه خود به تهران پایان داد. / هدانا

5 خرداد 1395