h انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری

انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری

سخنگوی ارتش مصر در صفحه فیسبوک خود نخستین تصاویر هواپیمای سقوط کرده مصری را منتشر کرد.

انتشاری تصاویری از هواپیمای مصری

این اشیا شامل جلیه نجات، بخش هایی از صندلی ها و اشیا دیگری است که به وضوح لگوی "ایجیپت ایر" بر آن دیده می شود. وزیر خارجه فرانسه گفته است: "تمامی تئوری ها مربوط به سقوط این هواپیما در دست بررسی است ."

پیشتر گزارش ها حاکی از آن بود که سازمان ایمنی هوانوردی فرانسه تایید کرده‌ که هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر قبل از سقوط در مورد وجود دود در کابین پیام‎‌هایی فرستاده است.

به گزارش این سازمان این پیام ها به طور کلی نشان دهنده شروع یک آتش در داخل هواپیما است.

 

سازمان ایمنی هوانوردی فرانسه همچنین افزوده اندکی بعد از فرستادن این پیام ها ارتباط با هواپیما قطع شده است. یکی از سخنگویان این سازمان گفته هنوز زود است که درباره دلیل وقوع این سانحه اظهارنظر شود.

شب گذشته جمعه ۲۰ مه ( ۳۱ اردیبهشت) یک سایت تخصصی در زمینه هوانوردی اطلاعاتی را منتشر کرد که براساس آن گفته شده که قبل از سقوط این هواپیما دستگاه‌های تشخیص آتش و دود در داخل کابین هواپیما به کار افتاده است.

به گفته این سایت دود ابتدا در توالت هواپیما پخش شده است. پرواز ام. اس. ۸۰۴ که با ۶۶ سرنشین روز پنج شنبه ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) از پاریس عازم قاهره بود در نزدیکی آسمان مصر از صفحه رادار محو شد.

روز گذشته گروه‌های تجسس توانستند بقایایی از اجساد قربانیان این هواپیما، چند چمدان و برخی از قطعات هواپیما از جمله چند صندلی را پیدا کنند. با وجود این، بخش‌های اصلی از لاشه این هواپیما و جعبه سیاه آن هنوز پیدا نشده است. تمام گزارش‌ها در مورد علت سقوط این هواپیما هنوز در حد فرضیه باقی مانده است.

پرواز پاریس به قاهره معمولا کمی بیش از چهار ساعت طول می‌کشد و قرار بود این هواپیما حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت قبل از وقوع سانحه در فرودگاه قاهره بر زمین بنشیند.

در اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۵)، یک هواپیمای مسافربری روسی با ۲۲۴ سرنشین اندکی پس از برخاستن از فرودگاه قاهره در بازگشت به روسیه، سقوط کرد. بعدا مقامات روسیه و مصر تایید کردند که علت سقوط این هواپیما، انفجار بمبی بوده که اسلامگرایان افراطی در هواپیما جاسازی کرده بودند.

همچنین، در ماه مارس سال جاری، یک فروند هواپیمای مسافربری مصری با ۵۴ مسافر و شش خدمه در مسیر پرواز داخلی از اسکندریه به قاهره ربوده و به قبرس برده شد. بعدا فرد رباینده، که انگیزه شخصی داشت، خود را تسلیم ماموران کرد و به مصر بازگردانده شد. / رکنا

3 خرداد 1395