h سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است

سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران از ترافیک نیمه‌سنگین در محورهای هراز و فیروزکوه خبر داد و گفت: محور هراز یک‌سویه است و مسافران تا اتمام طرح به جاده هراز نیایند.

سیاوش محبی: محور هراز یک‌سویه است

سیاوش محبی در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای مواصلاتی شرق استان تهران اظهار داشت: ترافیک نیمه‌سنگین در محور هراز گزارش شده؛ اما با توجه به اعمال محدودیت‌ها و یک‌سویه بودن این محور از مشاء به سمت رودهن، ترافیک به‌صورت روان در حرکت است.

وی افزود: ترافیک در محور فیروزکوه نیز با توجه به محدودیت‌های اعمال‌شده نیمه‌سنگین و روان است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران تصریح کرد: برای محور امام رضا(ع) هیچ‌گونه ممنوعیت و محدودیتی در نظر گرفته نشده و ترافیک در این محور عادی و روان است.

محبی ادامه داد: با توجه به بازگشت مسافران از محورهای فیروزکوه و هراز، ترافیک در درون شهرهایی که این محورها را به تهران متصل می‌کنند، مانند رودهن، بومهن، پردیس و جاجرود نیمه‌سنگین و در برخی نقاط سنگین گزارش شده است.

وی اضافه کرد: برای به وجود نیامدن گره ترافیکی در شهرها، دوربرگردان‌های موجود به‌صورت موقت مسدود شده است تا مسافران با مشکلی در راه بازگشت مواجه نشوند.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: در ارتفاعات محورهای فیروزکوه و هراز هیچ‌گونه بارندگی وجود ندارد؛ اما در هر صورت رانندگان احتیاط و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را مدنظر قرار دهند.

محبی تصریح کرد: رانندگان در صورت برخورد با ترافیک در نقاط امن، توقف‌گاه‌ها و پارکینگ‌ها توقف کنند و به استراحت بپردازند و بعد از استراحتی کوتاهی به مسیر خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: بازگشت از سفر باعث خستگی رانندگان می‌شود و طبق آمارها، بیشترین تصادفات و واژگونی‌ها در سفرهای طولانی رخ می‌دهد؛ به همین دلیل، برای بازگشت از سفر دو برابر زمان معمول باید زمان در نظر گرفت و در هر دو ساعت رانندگی مداوم، حداقل 15 دقیقه استراحت کرد و بعد از رفع خستگی به سفر خود ادامه داد.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: همکاران پلیس راه در محورهای شرق استان تهران با 35 اکیپ به‌صورت شبانه‌روزی در جاده‌ها حضور دارند و در صورت بروز هرگونه گره ترافیکی به‌سرعت برای بازگشایی محور اقدام می‌کنند.

محبی ادامه داد: مسافرانی که برای سفر به شمال کشور وارد جاده هراز می‌شوند، باید تا اتمام طرح در محور منتظر بمانند؛ پس توصیه می‌شود تا پایان این طرح از منازل خود خارج نشوند یا زمان را به‌گونه‌ای مدیریت کنند که بعد از ساعت سه بامداد به محور هراز برسند، چون قبل این زمان محور به سمت شمال باز نخواهد شد. / مشرق نیوز

3 خرداد 1395