h رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد

رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد

نیروی زمینی ارتش در جریان برگزاری رزمایش موشکی خود 2 فروند موشک نازعات و 5 فروند راکت فجر5 شلیک کرد.

رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش آغاز شد

در اولین مرحله از رزمایش بیت‌المقدس 28 نیروی زمینی ارتش که با نام «حیدر کرار3» از صبح امروز در منطقه عمومی کاشان و اصفهان در حال برگزاری است، 2فروند موشک نازعات و 5 فروند راکت فجر5 شلیک شد.

موشک نازعات در دو نوع نازعات N6 و نازعاتN10 در این رزمایش حضور دارد که نازعاتN6 با بردی در حدود 100کیلومتر می تواند سرجنگی 130کیلوگرمی را حمل کند.

این موشک که نوع ارتقا یافته آن با نام نازعات N10 شناخته می شود، پس از ارتقا در مدل جدید به برد 130 کیلومتر رسیده و سرجنگی 230کیلوگرمی حمل می کند.

این راکت‌ها با استفاده از لانچرهای متحرکی که دارند، از قابلیت استقرار و شلیک سریع برخوردار بوده و این خود می‌تواند وجه تمایز این راکت‌ها نسبت به نمونه‌های مشابه باشند.

پس از شلیک این موشک ها، توپخانه دوربرد نیروی زمینی نیز اقدام به آتش سنگین بر روی اهداف از پیش تعیین شده کرد.

این رزمایش از امروز آغاز شده و فردا همزمان با سوم خرداد سالروز عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر با حضور یگان‌های مختلف پیاده، ‌مکانیزه، هوانیروز و جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در منطقه اصفهان ادامه می‌یابد. / مشرق نیوز

2 خرداد 1395