h درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی» - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی»,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی»,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی»

درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی»

درگیری‌های گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی» با یکدیگر در شهر «رقه» مقر داعش، 70 کشته برجای گذاشت.

درگیری‌ شدید گردان‌های «ابوبکر بغدادی» و «کاظمی»

منابع میدانی از درگیری شدید گردان‌های وابسته به داعش در شهر «رقه» خبر دادند.

به گزارش وبگاه خبری «العهد» لبنان، دفتر مطبوعاتی «اتحاد ملی کردها» در بیانیه‌ای اعلام کرد که در درگیری‌های عناصر داعش با یکدیگر 70 نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: به گفته شاهدان حاضر در داخل شهر رقه، در درگیری‌های بین گردان‌ «ابوبکر البغدادی» و گردان «الکاظمی» یکی از سرکرده‌های میدانی داعش، بیش از 70 نفر کشته شده‌اند.

به گفته شاهدان، تروریست‌های کشته شده در این درگیری‌ها سوری نبوده و ملیت خارجی دارند.

این در حالی است که روسیه، ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا و نیروهای مردمی کرد هفته گذشته از آغاز عملیات آزادسازی رقه مقر داعش خبر داده بودند.

روسیه شنبه (امروز) اعلام کرد که از چهارشنبه این هفته به مواضع گروه تروریستی «جبهه النصره» و گروه‌هایی که شامل آتش بس نیستند، با شدت تمام حمله خواهد کرد.

از سوی دیگر، نیروهای ارتش سوریه اعلام کردند که قرار است از چندین محور از جمله از «اثریا»‌ و «ریف شرقی حلب» به محل اصلی تجمع داعش یعنی رقه حمله و آن را پاکسازی کنند. / مشرق نیوز

2 خرداد 1395