h ۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند

۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: ۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن بوده که باید تخریب یا مقاوم‌سازی شوند.

۳۳ درصد مدارس کشور به دلیل فرسودگی ناایمن هستند

امان‌الله عباسی در هجدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز که شامگاه امروز در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: این مدارس ناایمن برای تحصیل دانش‌آموزان خطرآفرین هستند که اولویت سازمان نوسازی مدارس ایمنی مدارس و ساخت فضاهای آموزشی با مشارکت خیران است.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: خیران با مشارکت خود سهم بسزایی در کاهش مدارس ناایمن داشته‌اند که با همت و تلاش خیرین مدرسه‌ساز میزان مدارس ناایمن از 67درصد به 33درصد کاهش یافته است.

عباسی با بیان اینکه به‌طور متوسط 20درصد از فضاهای آموزشی ساخته شده به همت خیران مدرسه‌ساز بوده است گفت: این خیران پس از انقلاب اسلامی سهم بسزایی در امر مدرسه سازی داشته‌اند و امروز نیز به مشارکت آنها برای رفع مشکلات مدارس و توسعه فضاهای آموزشی نیاز است.

وی بیان کرد: از سال 1378 تا پایان سال گذشته 12هزار و 300 طرح توسط خیران و با مشارکت دولت در قالب 59هزار و 300 کلاس درس در سطح کشور ساخته شده است و از 500هزار کلاس درس موجود در کشور 100هزار کلاس درس توسط خیران ساخته شده که جمعیت 2.5 میلیون نفری از دانش‌آموزان را پوشش می‌دهد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس افزود: همچنین در این مدت 16 ساله 30هزار طرح آموزشی با 130هزار کلاس درس در فضای 24 میلیون مترمربع از محل اعتبارات دولتی ساخته و تحویل آموزش و پرورش شده است.

عباسی با بیان اینکه اکنون 10 تا 15 درصد مدارس در دو شیفت فعال هستند، خاطرنشان کرد: زمانی مشارکت خیران در امر مدرسه‌سازی رشد یافت که مدارس در سه و چهار شیفت فعال بودند ولی امروز فعالیت این مدارس با همکاری خیران به دو شیفت کاهش یافته است.

وی از تجهیز سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی نیمی از مدارس کشور خبرداد و افزود: نوسازی تأسیسات سرمایشی و گرمایشی مدارس به عنوان طرح استانداردسازی دنبال شده است و برای تجهیز همه مدارس به تأسیسات استاندارد با تأمین اعتبار حداکثر تا سه سال آینده تلاش می‌شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تاکید کرد: در زمینه فضاهای آموزشی سایت‌های مسکن مهر مشکلات بسیاری وجود دارد و براساس برآوردها هم‌اکنون ساخت 35 هزار کلاس درس در این مجتمع‌های ساختمانی ضروری است. / مشرق نیوز

31 اردیبهشت 1395