h فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد

فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: اگر شب و روز یکی شد می‌توان گفت که سازش با آمریکا امکان‌پذیر است اما تا زمانی که این انقلاب همان انقلابی است که توسط امام (ره) ایجاد کرده سازش با آمریکا نیز اتفاق نخواهد افتاد.

فرمانده دوران دفاع مقدس: سازش با آمریکا اتفاق نخواهد افتاد

محسن رفیق‌دوست عصر امروز در جمع فرماندهان و پیشکسوتان جهاد و شهادت همدان با اشاره به جایگاه انقلاب اسلامی در تاریخ جهان اظهار داشت: 9 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دنیا به دوقسمت غرب و شرق تقسیم شده  و جنبش عدم تعهد نیز با عضویت 77 کشور از جمله ایران شکل گرفته بود.

وی افزود: با وجود شکل‌گیری جنبش عدم تعهد هیچگونه استقلالی کشورها نداشته و حتی هند با آن عظمتش گاهی به سمت شوروی و گاهی به سمت آمریکا متمایل می‌شد.

وی با تبیین شخصیت حضرت امام (ره) گفت: در اوضاع نابه‌سامان جهان یک ابرمرد در تاریخ بشریت ظاهر شد که بعد از اهل بیت (ع) جهان کسی را به این کمال ندیده بود.

رفیق دوست افزود: با وجود اینکه ما باور نمی‌کردیم به این زودی انقلاب به نتیجه برسد امام (ره) فردی بودند که اوضاع را برای حرکت مناسب دیده  و قدم برداشتند.

وی با اشاره به قابل فهم نبودن انقلاب اسلامی برای سیاستمداران خارجی ابراز کرد: شاه که از ایران رفت بلافاصله هایزر به ایران آمده و چون اعتقاد داشت که می‌تواند قیام را سرکوب کند با آمدن امام(ره) هم در کشور مانده بود اما حرکتی که امام(ره) در بین مردم ایجاد کرد‌ طوفانی بود و موجب فرار آنها از ایران شد.

رفیق‌دوست کارشکنی، ایجاد مشکل و تحمیل 8 سال جنگ از سوی استکبار برای انقلاب اسلامی  را از اقدامات همیشگی دشمنان برشمرد و خاطر نشان کرد: وقتی جنگ تمام شد ما از 11 ملیت اسیر و از 34 کشور غنیمت جنگی گرفته بودیم در حالیکه  وقتی جنگ شروع شد ما حتی نیرو برای دفاع نیز نداشتیم

رفیق‌دوست افزود: اینکه صدام گفت من 6 روز دیگر در تهران مصاحبه می‌کنم از نظر نظامی درست گفت اما همانطور که آنها انقلاب را نفهمیده بودند دفاع ملت در جنگ را هم نفهمیدند.

وی وحدت کلمه بین ارتش و سپاه را رمز پیروزی در 8 سال دفاع مقدس دانست و یاد آور شد: تا وقتی سپاه و ارتش ساز خود را می‌زد دشمن پیشروی می‌کرد اما وقتی وحدت کلمه پیدا کردیم موفق ‌به پیروزی بر دشمن شدیم.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی به عنوان آخرین حربه دشمن برا‌ی براندازی نظامی اسلامی گفت: با فتح خرمشهر  دو نوع طرز تفکر ایجاد شد، طیفی می‌گفتند آتش بس و مذاکره  و برخی می‌گفتند ادامه جنگ که با تدبیر امام (ره) جنگ تا 6 سال دیگر ادامه یافته و اینک ما از برکات آن 6 سال مقاومت استفاده کرده و پای سفره آن نشسته‌ایم.

این مقام مسئول انجام مهندسی معکوس و رسیدن به خودکفایی در صنایع دفاعی را از افتخارات انقلاب برشمرد وافزود: ما در سپاه مقدمات خودکفایی دفاعی را چیده و  توانستیم گام‌های بزرگی را برداریم لذا در 6 سال پایانی جنگ پایه‌های کوچک و بزرگ صنایع دفاعی کشور را علم کردیم.

وی با اشاره به دشمنی همیشگی آمریکا با انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر شب و روز یکی شد می‌توان گفت که سازش با آمریکا  امکان‌پذیر است اما تا زمانی که این انقلاب همان انقلابی است که توسط امام (ره) ایجاد کرده سازش با آمریکا نیز اتفاق نخواهد افتاد.

رفیق دوست با انتقاد از عملکرد دولت در روابط خارجی افزود: افرادی که چشمشان به آمریکاست و این ملتی را که جنگید و پیروز شد فراموش کرده‌اند باید به خود بیایند.

وی گفت: اینکه می‌گفتند برجام حل شود مشکل آب خوردن ما حل می‌شود حرف نادرستی بوده و گفتیم اگر می‌خواهید که ما از انقلاب دست برداریم در برابرتان می‌ایستیم.

وی با تبیین نقش مردم در پیشرفت انقلاب یاد آور شد: چگونه ممکن است مملکتی که امروز جوانانش می‌توانند ادعا کنند که در بخش دفاعی خودکفا بوده و با قدرت‌های جهانی برابرند نتوانند مشکلات دیگر را حل کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خطاب به دولت گوشزد کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل یعنی سد مردم نشده و با برداشتن قوانین دست و پاگیر بگذارید مردم به تولید در کشاورزی و صنعت بپردازند.

وی با بیان اینکه تا دولت سر عقل نیامده و  نگاهش به سوی مردم نچرخد دست از حرف‌هایم بر‌نمی‌دارم تصریح کرد: در هر استانی هر کسی که می‌تواند باید راه را باز کرده و فضا را برای تولید مهیا سازد.

رفیق دوست خطاب به فرماندهان و پیشکوتان جهاد و شهادت گفت:  دشمنان وقتی در جنگ شکست خوردند و نتوانستند بعد از فتنه 88 به مقصود خود برسند جنگ دیگری را آغاز کردند به گونه‌ای که نخست وزیر دولت غاصب اسرائیل می‌گفت جنگ ما با ایران جنگ اسلحه نیست باید با ایران با تلویزیون بجنگیم.

وی افزود: ما وظیفه داریم ساکت ننشسته و دغدغه‌های خود را به گوش مردم رسانده و رهبری را تنها نگذاریم چرا که رمز پیروزی اتحاد باهم تحت ولایت رهبری است. / مشرق نیوز

31 اردیبهشت 1395