h کنکور سال 93 حذف میشود ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کنکور سال 93 حذف میشود !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کنکور سال 93 حذف میشود !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کنکور سال 93 حذف میشود !

کنکور سال 93 حذف میشود !

وزیر علوم به کارگروه ماده 4 کنکور اشاره کرد و گفت: براساس تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور در سال 93 باید حذف شود.

به گزارش فارس، کامران دانشجو وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم نواختن زنگ پژوهش در هنرستان آزادگان منطقه یک تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش فاصله پژوهش در دانشگاه‌ها و بخش صنعت طی سال‌های گذشته گفت: فاصله بین صنعت و پژوهش‌های دانشگاه طی سال‌های اخیر کاهش یافته است به طوری که طی دو سال گذشته 100 میلیارد تومان قرارداد توسط دانشگاه‌ها با بخش صنعت منعقد شده است.

وی همچنین به کارگروه ماده 4 کنکور اشاره کرد و گفت: براساس تصمیم کارگروه ماده 4 کنکور در سال 93 باید حذف شود. از امسال حذف کنکور با تأثیر 25 درصدی مثبت سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور با همکاری وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است و تا سال 93 به مرور کنکور حذف می‌شود.

وزیر علوم تأکید کرد که رقابت برای حضور در دانشگاه‌ها حذف نمی‌شود و در حال حاضر بیش از 200 هزار صندلی خالی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به استفاده دانش‌آموزان از پارک‌های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: تاکنون دو پارک علم و فناوری برای استفاده دانش‌آموزان مهیا بود اما از امسال پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز به این آمار اضافه می‌شود ضمن اینکه به مرور تمام پارک‌های علم و فناوری به منظور استفاده دانش‌آموزان تجهیز می‌شوند.

دانشجو همچنین به زمان برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: این جلسه ساعت 4 بعداز ظهر روز چهارشنبه 30 آذر در دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.

 
23 آذر 1390