h عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار

عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار

نیروهای ارتش، بسیج مردمی و عشائر اهل سنت عراق موفق شدند، با عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار، 80 درصد این شهر را پاکسازی کنند.

عقب راندن تروریست‌ها از شهر «الرطبه» در الانبار

ارتش عراق سرانجام با کمک گروه‌های مردمی متحد خود موفق شد بیشتر شهر «الرطبه» در استان الانبار را پاکسازی کند.

در پی عقب‌نشینی عناصر تروریستی داعش از حومه شرقی و شمال شرق شهر راهبردی «الرطبة»، ارتش، عشایر اهل سنت و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) با پشتیبانی دقیق جنگنده‌ها، پس از درگیری شدید توانستند از محور شرقی وارد شهر الرطبه شوند و خطوط دفاعی تروریست‌ها را بشکنند.

درگیری از اواخر شب گذشته تا صبح امروز بشدت ادامه داشت و نیروهای عراقی موفق شدند علاوه بر پیشروی در مناطق شرقی، مواضع خود را در مرکز شهر از جمله در بیمارستان شهر، ساختمان شهرداری، مرکز اصلی توزیع آب و منطقه «الانتصار» تثبیت کنند.

یک منبع میدانی در شهر الرطبه در گفت‌وگو با «بین‌الملل فارس» اعلام کرد: بیش از 80 درصد شهر از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده اما پیشروی در غرب شهر الرطبه همچنان ادامه دارد. / راه دانا

30 اردیبهشت 1395