h ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر

ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر

یک فروند هواپیمای بوئینگ شرکت هواپیمایی مصر با 59 مسافر و 10 خدمه از رادار محو شده است.

ناپدید شدن بوئینگ هواپیمایی مصر با 69 مسافر

به نقل از فارس؛ شرکت «اجیپت‌ایر» می گوید یک فروند هواپیمای مسافربری این شرکت، در ساعات پایانی روز چهارشنبه از رادار محو شده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری ان بی سی، این ایرباس 320 ساعت 23:09 به وقت محلی (01:39 بامداد پنجشنبه به وقت تهران) فرودگاه شارل دو گل در پاریس را به مقصد فرودگاه قاهره ترک کرده است.

«اجیپت‌ایر» می گوید این هواپیما با 66 سرنشین در حال پرواز در ارتفاع 37 هزار پایی از سطح زمین بوده است.

گزارش های متناقضی درباره فاصله این هواپیما از حریم هوایی مصر در لحظه قطع ارتباط دریافت شده است. در حالی که شرکت «اجیپت‌ایر» می گوید این هواپیما هنوز وارد حریم هوایی مصر شده بود، وزارت هواپیمایی کشوری مصر اعلام کرده که این ایرباس، بعد از ورود به این حریم هوایی مفقود شد.

شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرده این هواپیما ساعت 02:45 دقیقه بامداد پنحشنبه به وقت قاهره (برابر با 05:15 به وقت تهران) از رادار ناپدید شده است.

معاون این شرکت در گفت و گوی با سی ان ان اعلام کرد که خلبان هواپیمای ناپدیدشده هیچ تماسی برای اعلام وضعیت اضطرار نداشته است. وی گفت که تیمهای جستجو و امداد به محلی که هواپیما از رادار محو شده اعزام شده اند.

خلبان هواپیما بیش از 6000 ساعت تجربه پرواز داشته که حدود 2000 ساعت آن با هواپیمای ایرباس بوده است.

شبکه المیادین به نقل از برخی منابع مدعی شد هواپیمای شرکت «اجیپت‌ایر»  که از رادار محو شده در دریای مدیترانه سقوط کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات هواپیمایی مصر گزارش کرد که برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت از آن دارد که این هواپیما در دریا سقوط کرده است. / راه دانا

30 اردیبهشت 1395