h شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها!

شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها!

فدراسیون بین‌المللی فوتبال امروز رای نهایی خود را درباره شکایت فدراسیون عراق به کارشکنی سعودی‌ها را به نفع عراق صادر کرد.

شکایت فدراسیون فوتبال عراق به کارشکنی سعودی‌ها!

پس از کشمکش‌های فراوان میان دو فدراسیون عربستان و عراق بر سر میزبانی تهران در نهایت سعودی‌ها شکست خوردند و عراقی‌ها پیروز این نبرد بودند.

فدراسیون جهانی فوتبال امروز رسما نامه‌ای را به فدراسیون عراق زد و در آن اعلام کرد که دیدار خانگی عربستان نیز باید در کشوری ثالث برگزار شود.

محمد خلفان مدیر روابط عمومی فدراسیون عراق درباره این موضوع گفت: امروز فدراسیون عراق از سوی فیفا نامه‌ای دریافت کرد که در آن دستور داده بود هر دو کشور عراق و عربستان باید بازی خود را در کشوری ثالث برگزار کنند.

وی افزود: فدراسیون عراق در چند روز آینده کشوری را به غیر از ایران برای میزبانی بازی رفت با سعودی ها انتخاب خواهد کرد.

به گزارش مشرق،‌ پیش از عربستان بهانه کرده بود که به ایران نمی‌آیند و با اعمال نفوذ در AFC در نهایت رای را به نفع خود تغییر داده بودند ولی مسئولان عراق دست بسته ننشستند و به فیفا شکایت کردند و اعلام کردند اگر سعودی ها به تهران برای بازی با آنها نیایند باید بازی آنها نیز در خارج از عربستان برگزار شود که این مهم توسط فیفا تایید شد. / مشرق نیوز

30 اردیبهشت 1395