h کوشش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست اطلاعاتی از حزب الله + سند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کوشش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست اطلاعاتی از حزب الله + سند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کوشش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست اطلاعاتی از حزب الله + سند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کوشش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست اطلاعاتی از حزب الله + سند

کوشش آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست اطلاعاتی از حزب الله + سند

http://www.noorebasirat.com/NB/Photo/Farhangi/Nasrollah/hezbollah.jpg

برخی کارشناسان معتقدند که حزب الله بخش اندکی از اطلاعاتش در این باره را منتشر کرده است که...

 به گزارش شبکه الجزیره سه شنبه 13 دسامبر (22 آذر) اعلام کرد: روزنامه "الاخبار" لبنان در گزارش مشروحی از شکست‌های اطلاعاتی آمریکا در لبنان و ضرباتی که مقاومت اسلامی [حزب الله] لبنان بر پیکر "سیا" وارد آورد، نوشته است: «"دانیل پاتریک" رئیس کنونی سازمان اطلاعاتی آمریکا در لبنان، هفته گذشته با شماری از دوستانش با هدف یافتن راهی برای کاستن از فشارهای ناشی از موفقیت حزب‌الله در کشف فعالیت جاسوسی سیا ملاقات کرده است.» به نوشته الاخبار؛ وی در این دیدارها برای کاستن از فشار سیاسی، اطلاعاتی و روانی اقدام مقاومت در نابودی شبکه‌ جاسوسی آمریکا در لبنان مدعی شد: آنچه منتشر شده بی‌پایه و اساس است.

وی حتی مطالب روزنامه‌های آمریکایی را که به نقل از منابع رسمی در واشنگتن منتشر کرده بودند، تکذیب کرد تا به این ترتیب بر زخم عمیق و شکست مفتضحانه اطلاعاتی آمریکا سرپوش بگذارد. "الاخبار" در ادامه به نقل از منابع آگاه خود در مقاومت اسلامی لبنان آورده است: برخی کارشناسان معتقدند که حزب الله بخش اندکی از اطلاعاتش در این باره را منتشر کرده است که آن را می‌توان به این صورت تحلیل و تفسیر کرد که مقاومت لبنان از فعالیت‌های دستگاه های جاسوسی آمریکا اطلاعات زیادی داشته و بر فعالیت اطلاعاتی آن ها اشراف کامل دارد. کارشناسان همچنین بر این باورند که دستگاه اطلاعات و جاسوسی آمریکا در لبنان با دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل هماهنگ است و در نتیجه، در جنایت های اسرائیل در لبنان مانند اجرای عملیات و ترور شخصیت‌ها شریک است. این گزارش همچنین به نقل از ناظران و کارشناسان سیاسی و امنیتی آورده است که فعالیت دیپلماتیک آمریکا در لبنان جدای از فعالیت جاسوسی آن نیست. به علاوه، این امر نشان می دهد که دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا از دهه هشتاد قرن گذشته با دستگاه جاسوسی اسرائیل همکاری می‌کند و به همراه دیگر سازمان های جاسوسی غربی برای فراهم کردن پوشش رسانه‌‌ای و لجستیکی برای این رژیم تلاش می‌کند. در این خصوص، سفارت‌خانه‌های کشورهای غرب در لبنان نقش عمده ای دارند. به عقیده تحلیلگران، مقاومت توانست آمریکایی ها را وادار کند که در فعالیتشان در لبنان بازنگری کنند. در همین حال "نواف الموسوی" از نمایندگان فراکسیون حزب الله در مجلس لبنان با اشاره به اشراف اطلاعاتی مقاومت بر عوامل آمریکا از آن ها خواست خود را تسلیم کنند. "دانیل پاتریک" رئیس کنونی سازمان اطلاعاتی آمریکا در لبنان است که به عنوان کارمند سیاسی در سفارت آمریکا مشغول به کار است. وی از سال 2009 وارد لبنان و جانشین "لوییس کاهی" شده است. ورود او پس از شکست سنگین نظامی رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه در سال 2006، برای تشدید جاسوسی از مقاومت اسلامی صورت گرفت که البته در این اقدام ناکام بود.

واحدهای اطلاعاتی مقاومت اسلامی با رصد این اقدامات، ضربات مهلکی به این واحد جاسوسی وارد کردند به گونه‌ای که آمریکا حتی تصمیم به تعطیلی تیم اطلاعاتی کنونی خود در لبنان گرفت.

23 آذر 1390