h تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی

تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، در تماس با "جمالا"، خوانندۀ زن اوکراینی، موفقیت او در کسب مقام نخست "مسابقات خوانندگی یورو ویژن 2016، را تبریک گفت.

تماس رئیس جمهوری ترکیه با خوانندۀ زن اوکراینی

خبرگزاری "آناتولی" ترکیه به نقل از یک مقام مسئول در نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که «اردوغان، امروزصبح، تلفنی با جمالا گفتگو و برای او در مراحل آیندۀ زندگی اش آروزی موفقیت کرد».

به گزارش آناتولی، "جمالا" نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از توجه و تبریک اردوغان، تأکید کرد که این تماس به شدت او را تحت تأثیر قرار داده است.

"جمالا"، خوانندۀ زن 32 سالۀ اوکراینی، است که اصالتش به تاتارهای مسلمان شبه جزیرۀ کریمه باز می گردد. او با ترانۀ "1944" که مضمون آن، انتقاد از سیاست کوچ اجباری و کشتار تاتارهای مسلمان کریمه به دست "ژوزف استالین"، رهبر وقت شوروی، است در مسابقات "یورو ویژن" مقام نخست را کسب کرد.

خواندن این ترانه واکنش تند مقام های رسمی روسیه را به دنبال داشته است. ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجۀ روسی، در واکنش به مضمون این ترانه، در صفحۀ فیسبوک خود نوشت: «فکر می کنم در مسابقۀ بعدی باید ترانه ای دربارۀ اسد خوانده شود.

من این ترانه را به خواننده ها پیشنهاد می کنم: اسد خونریز است! اسد از همه بدتر است! ... حالا جایزه را به من بدهید»! / مشرق نیوز

29 اردیبهشت 1395